Potężny efekt sygnalizacyjny

, 7 marca 2007, 0:00

Nowe okrągłe i prostokątne diodowe lampy dzienne LED Helli zużywają zaledwie 5 watów energii. Trzy wysokowydajne diody LED w każdej lampie zapewniają wysoką rozpoznawalność pojazdu w świetle dziennym i przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Użytkowane codziennie nie powodują mierzalnego wzrostu zużycia paliwa i wytrzymują tyle samo, ile trwa życie serwisowe auta.

Diodowe lampy zaprojektowano z myślą o skuteczności ostrzegawczej w dzień, dlatego też włączają się one automatycznie po uruchomieniu silnika. Pozostałe elementy systemu oświetleniowego pojazdu nie są wtedy włączone.

Bilans energetyczny faworyzuje lampy wyposażone w diody LED jako źródła światła. W samochodzie osobowym lampy mijania zużywają ok. 150 W, natomiast dwie 12-V lampy diodowe LED razem potrzebują zaledwie 10 W (wersja 24-V: 22 W na parę lamp). Dlatego też w codziennym użytkowaniu lampy takie nie powodują mierzalnego zwiększenia zużycia paliwa. Ponadto trwałość lamp LED wynosi ok. 10 000 godzin (czyli tyle, co życie serwisowe auta) – mniej więcej trzydziestokrotnie dłużej niż żarówka H7.
Lampy dzienne LED mają trwałe i bardzo kompaktowe obudowy z odlewu aluminium. Plastikowa szyba zabezpiecza trzy diody LED oraz wysokowydajny, metalizowany odbłyśnik. Do montażu lamp dziennych najlepiej nadaje się przedni zderzak, gdzie generalnie najłatwiej znaleźć miejsce na stabilne przykręcenie wsporników lamp.
Światła dzienne LED skonstruowano jako urządzenia wielonapięciowe i dlatego nadają się do użytku i w systemach 12-, i 24-woltowych. W lampach zintegrowano przekaźniki, nie trzeba więc podczas instalacji montować żadnych przekaźników.
Nowe lampy LED mają homologację jako lampy dzienne zgodnie z Regulacją ECE 87.
Oba rodzaje świateł będą dostępne u wyspecjalizowanych sprzedawców części zamiennych i akcesoriów od kwietnia 2007r.

Montaż w specjalistycznym serwisie jest uzależniony od rodzaju pojazdu, zwykle jednak wynosi ok. dwóch godzin.

Cena detaliczna (już z podatkiem) sugerowana w całej Europie:
Zestaw prostokątnych świateł dziennych LED z wyposażeniem instalacyjnym – €199.00
Zestaw okrągłych świateł dziennych LED z wyposażeniem instalacyjnym – €199.00

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!