Nowy katalog sond lambda NGK 2007 już dostępny

, 28 lutego 2007, 0:00

Firma NGK Spark Plug Europe, wydała nowy katalog sond lambda zawierający wszystkie dostępne sondy lambda wraz z 67 sondami, które są dostępne na rynku po raz pierwszy. Nowy katalog jest jeszcze bardziej przejrzysty i posiada wiele przydatnych informacji dodatkowych.

Nowy katalog zawiera 391 różnych typów sond marki NTK do zastosowania w około 3.700 samochodach. Pośród 67 sond lambda, znajdujących się po raz pierwszy w katalogu, występują trzy sondy tytanowe oraz 56 sond cyrkonowych, a wśród nich również 15 sond do motocykli. Kolejnymi ośmioma sondami są sondy szerokopasmowe – cztery z nich do samochodów VW, dwie do Fiatów oraz po jednej szerokopasmowej sondzie do Hondy i Opla. Cztery z szerokopasmowych sond zostały specjalnie zaprojektowane dla zastosowania w silnikach Diesla- dwie z nich dla Fiata i po jednej dla Opla i dla Volkswagena.

Bardzo łatwo jest odnaleźć w nowym katalogu prawidłową sondę lambda dla danego samochodu, gdyż informacje na temat każdego zastosowania są przekazane w sposób jeszcze bardziej przejrzysty. Została dodana dodatkowa kolumna, umożliwiająca rozróżnienie pomiędzy sondą regulacyjną (przed katalizatorem) a sondą diagnostyczną (za katalizatorem). W katalogu jest pokazana zarówno liczba kabli każdej sondy lambda, jak również ich długość, a także są tam ilustracje każdej wtyczki.

Rynek sond lambda ciągle rośnie. Obecnie na przykład na niemieckich drogach ponad 35 milionów samochodów jest wyposażonych w katalizator. Każdy z nich posiada co najmniej jedną sondę lambda. Do tego dochodzą również pojazdy dwukołowe, które ze względu na zaostrzające się przepisy odnośnie ochrony środowiska naturalnego w nowszych modelach są coraz częściej wyposażone w sondę lambda. W produkcji seryjnej sondy lambda NGK wykorzystują między innymi następujący producenci samochodów: BMW, Citroën, Fiat, Ford, Jaguar, Opel, Peugeot, Seat, Skoda, Volkswagen oraz Volvo. Ponadto również wielu japońskich producentów, przykładowo Mazda, Nissan, Mitsubishi, Honda, a także Suzuki.

Coraz częściej stosowane są szerokopasmowe sondy lambda. Są one w stanie dokładnie zmierzyć zawartość tlenu w spalinach przy różnym składzie mieszanki i umożliwiają przez to również precyzyjne uregulowanie punktów pracy innych niż Lambda = 1.

Wszystkie sondy lambda firmy NGK odpowiadają w najmniejszym szczególe oryginalnemu wyposażeniu – od elementu sondy, poprzez podgrzewacz aż do wtyczki. Dzięki temu zagwarantowany jest zawsze optymalny montaż.
Katalog jest dostępny u lokalnych dystrybutorów.

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!