100-lecie istnienia SKF

, 15 lutego 2007, 0:00

16 lutego 2007 roku firma SKF obchodzi 100 lecie swego istnienia.


Wszystko zaczęło się w roku 1907, gdy młody inżynier Sven Wingquist, w odpowiedzi na potrzebę udoskonalenia sztywnych łożysk osiowych, opracował pierwsze na świecie łożysko kulkowe wahliwe. Dzisiaj SKF ma autoryzowanych dystrybutorów i dilerów w 15.000 miast w 130 krajach, spółki zależne w 70 krajach i fabryki w 100 krajach na całym świecie.

Rozwiązania technologiczne SKF znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Odgrywają znaczącą rolę w branży lotniczej, kolejowej, samochodowej, energetycznej i wydobywczej. SKF dostarcza światu pełny asortyment produktów łożyskowych – od małych łożysk kulkowych używanych w wentylatorach podsufitowych, do ogromnych łożysk tocznych wieńcowych o średnicy 13 metrów i wadze 69 ton montowanych w statkach FSPO do transportowania ropy i gazu oraz łożyska ceramiczne stosowane w kosmonautyce. Łożyska wyprodukowane przez SKF znalazły zastosowanie w takich monumentalnych obiektach jak: La Scala w Mediolanie, Metropolitan Opera House w Nowym Jorku, stadion olimpijski w Monachium oraz największe na świecie koło obserwacyjne London Eye.

Na rynek części motoryzacyjnych firma SKF produkuje łożyska, uszczelki, układy bez połączeń mechanicznych (driver-by-wire), siłowniki i czujniki, udoskonalone podzespoły do elementów skrętnych i układów kierowniczych i silników oraz produkty do przenoszenia napędu. W ofercie firmy znajdują się także różnorodne usługi projektowe, testowe i konsultingowe.

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!