IC_SKLEP – program dla sklepów i warsztatów motoryzacyjnych

, 21 grudnia 2006, 0:00

Bazując na doświadczeniach w tworzeniu innych aplikacji zespół programistów Inter Cars S.A. stworzył program wspierający sprzedaż towarów i usług w warsztatach i sklepach motoryzacyjnych.

Założeniem programu jest maksymalne uproszczenie i ułatwienie wyszukiwania części i usług oraz bezproblemowa wymiana danych o zamówieniach i fakturach zakupowych na linii: użytkownik programu – Inter Cars S.A. Cel został osiągnięty poprzez integrację z IC_Katalogiem na poziomie indeksu towarowego, bazy pojazdów oraz zamówień i faktur ON-Line.
Sukces w dużej mierze zależy od szybkości znalezienia towaru, jego zamienników sprawdzenia dostępności w sieci, porównanie ze zdjęciem. Dalej towar taki trzeba zamówić, przyjąć na stan i sprzedać często wraz z usługą.

Dzięki programowi można:
– aktywnie skorzystać z pełnej obecnie ok. 1,6 milionowej bazy krosów Inter Cars S.A.
– korzystać z pełnej bazy zdjęć Inter Cars S.A.
– z poziomu własnego programu sprawdzać stan ON-Line, OFF-line towaru w sieci Inter Cars S.A.

W części warsztatowej poza ewidencjonowaniem towarów program oferuje:
– sprzedaż towarów i usług

– pełną listę marek/modeli/typów pojazdów osobowych, ciężarowych, motocykli z możliwością aktualizacji przy kolejnych edycjach IC_Katalogu
– historię zleceń i wykonanych napraw pojazdów
– ewidencję czasu pracy mechaników wykonujących usługi

Zaletą programu jest również ułatwienie i skrócenie do minimum czynności związanych z przyjmowaniem zakupionych towarów na stan. Jeśli faktura pochodzi z Inter Cars S.A. cała operacja może zamknąć się w kilku sekundach – warunkiem jest posiadanie dostępu w zamówieniowym systemie On-Line. Z listy dostępnych faktur można kliknięciem pobrać wszystkie pozycje wraz z ilościami, cenami i przyjąć na stan.

IC_Sklep zaprojektowany jest modułowo, co oznacza, że w zależności od specyfiki firmy można wydzielić część sprzedażowo/zamówieniową, osobno rozliczać magazyn/warsztat, wydzielić kasę lub wszystko skonfigurować do jednoosobowego stanowiska pracy.

Aplikacja IC_Sklep – wyjaśniając wszelkie niedomówienia – potrafi oczywiście przyjmować towary i faktury od innych dostawców.

Pozostałe cechy IC_Sklepu:

– wielomagazynowość w obrębie lokalizacji
– skalowalność – dowolna liczba stanowisk w sieci
– raportowanie sprzedaży i zakupu do zewnętrznych rozliczeń księgowych
– wsparcie zarządzania stanem, obsługa min-max ów
– zamówienia do dostawcy
– zlecenia/zamówienia ofertowe
– zlecenia/zamówienia proforma

– nowoczesna technologia, wykorzystanie flagowych produktów firmy Microsoft: baza danych MsSql Serwer, platforma.net

Wszelkie informacje o możliwościach IC_Sklepu wraz z możliwością pobrania i przetestowania w pełni funkcjonalnej 30 dniowej wersji znaleźć można na stronach http://icsklep.intercars.com.pl lub pod numerem infolinii 0801 80 20 20

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!