Mobilna komunikacja – Nowy interfejs Bluetooth/USB Blaupunkta

, 21 grudnia 2006, 0:00

Bezprzewodowa komunikacja na stałe zagościła w naszym codziennym życiu.
Nowy, uniwersalny interfejs Bluetooth/USB Blaupunkta pozwala na wygodne i bezpieczne prowadzenie rozmowy telefonicznej w samochodzie, a także na korzystanie z zewnętrznych pamięci masowych oraz przenośnych odtwarzaczy MP3.

Nowe urządzenie Blaupunkta umożliwia bezprzewodowe połączenie telefonu komórkowego z radioodtwarzaczem lub systemem nawigacyjnym i odsłuch rozmowy przez głośniki samochodowe. W zależności od typu telefonu, rozmowy przychodzące są realizowane automatycznie lub mogą być odbierane przy pomocy specjalnego przycisku PTT (Push to Talk), który można zamontować w wygodnym i łatwo dostępnym dla kierowcy miejscu. Za pomocą przycisku możliwe jest odbieranie, kończenie lub odrzucanie połączeń telefonicznych. Oprócz tego, dostępna jest również funkcja powtórnego wybierania numeru i – w zależności od typu używanego telefonu komórkowego – aktywowania wybierania głosowego. Nowy, bardzo prosty w instalacji, interfejs Bluetooth/USB pozwolił również na znaczną redukcję szumów oraz eliminację „efektu pogłosu”.

]1P[ Dodatkową zaletą urządzenia jest możliwość połączenia i obsługi za pomocą gniazda USB zewnętrznych pamięci masowych oraz przenośnych odtwarzaczy MP3 Bluetooth (funkcja Audio Streaming). Po nawiązaniu połączenia radiowego odtwarzacz MP3 zachowuje się jak klasyczny zmieniacz CD, zaś funkcja Plug-and-Play umożliwia bezpośrednie korzystanie z nowego urządzenia, bez skomplikowanych czynności instalacyjnych. W zależności od typu radioodtwarzacza użytkownik ma do wyboru od 10 do 999 katalogów, a w każdym z nich można umieścić od 99 do 9999 utworów. Na wyświetlaczu radioodtwarzacza ukazują się listy odtwarzanych plików.

Interfejs może być połączony do radioodtwarzaczy Blaupunkta wyprodukowanych po 2002 roku, posiadających wejście telefonu/nawigacji oraz sterowania zmieniaczem CD. Za jego pośrednictwem do radia samochodowego można podłączyć większość produkowanych obecnie telefonów komórkowych z technologią Bluetooth, np. Sony-Ericsson, Benq-Siemens, Nokia czy Motorola. Aktualizacja oprogramowania będzie możliwa poprzez port USB ze strony internetowej www.blaupunkt.com/pl

Interfejs Bluetooth/USB Blaupunkt jest dostępny w specjalistycznych sklepach ze sprzętem car audio. Sugerowana cena detaliczna brutto – 499 PLN (grudzień 2006).

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!