Kalendarz Pirelli 2007

, 21 grudnia 2006, 0:00

6 grudnia 2006, w Platinium Club w Warszawie, gościom i kolekcjonerom, została zaprezentowana najnowsza edycja Kalendarza Pirelli 2007.

Bohaterkami edycji 2007 są cztery aktorki: Sophia Loren, Penelope Cruz, Hilary Swank, Naomi Watts oraz wschodząca gwiazda Lou Doillon. Zdjęcia robione były w Kaliforni, a ich autorzy to znany holenderski duet: Inez Van Lamsweerde i Vinoodh Matadin.

]1P[ Pierwsze wydanie Kalendarza Pirelli ukazało się w 1964 roku i było dziełem Roberta Freemana. Przez ponad 40 lat w jego przygotowaniu brali udział fotograficy, którzy odnieśli największy sukces – Harri Peccinotti, Herb Ritts, Peter Lindbergh, Bruce Weber, Nick Knight i wielu innych, a także najpiękniejsze i najsławniejsze kobiety świata, między innymi Nastassja Kinski, Naomi Campbell, Cindy Crawford i Monica Bellucci czy Jennifer Lopez. Kalendarze powstawały niemal na całym świecie w takich miejscach jak: Majorka, Maroko, Tunezja, Kalifornia, Paryż, Londyn czy Wyspy Bahama.

Edycja na 2007 rok stanowi punkt zwrotny w historii kalendarza: nie ma w niej przepychu charakteryzującego wcześniejsze wydania. Autorzy powrócili do prostoty planu filmowego, opowieści i fotografii typowej dla wczesnych lat 60. gdzie osobowość dominuje nad prostą i surową scenerią.

Kalendarz na 2007 rok to kolekcja prostych, elektryzujących zdjęć, z których wyłania się szczegółowy obraz kobiecej psychiki. Inez, znakomita portrecistka, szybko nawiązała kontakt z gwiazdami i sprawiła, że czuły się swobodnie. Starała się uchwycić ukryte i najsilniejsze cechy każdej z bohaterek. Tak więc Penelope jest przedstawiona jako „żywiołowa i zmysłowa”, Hilary to „naturalna i wysportowana prawdziwa amerykańska piękność”, Lou jest „elegancka i pewna siebie”, Naomi „smukła, wytworna, słowem stanowiąca uosobienie angielskiej perfekcji”, a Sophia Loren to „supergwiazda i legenda”.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!