Spółka Fota będzie mieć nowego Prezesa

, 20 grudnia 2006, 0:00

Rada Nadzorcza spółki Fota zdecydowała o powołaniu od 15 stycznia 2007 r. Pana Bohdana Stankiewicza na Prezesa Zarządu Fota. Dotychczasowy Prezes i większościowy akcjonariusz (wspólnie z żoną) – Bogdan Fota – pozostanie Członkiem Zarządu firmy, odpowiedzialnym za kontakty z kluczowymi dostawcami. Będzie także pełnił funkcję Generalnego Doradcy nowego Prezesa.

– Po ponad 30 latach rozwoju firmy śmiało mogę stwierdzić, że mamy mocne podstawy do dalszego dynamicznego wzrostu i ekspansji na rynku dystrybucji części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych zarówno w Polsce jak i za granicą. Biorąc pod uwagę obecną skalę działalności Grupy Fota, a także fakt, że spółka stała się publiczna, uważam, że nastąpił odpowiedni moment, aby zarządzanie firmą przekazać w ręce doświadczonego menedżera znającego naszą branżę, a także rynek kapitałowy – Bohdana Stankiewicza. Ja oczywiście pozostaję w zarządzie spółki. Będę służył radą nowemu Prezesowi i skupię się na kontaktach z kluczowymi dostawcami. Jest to obszar strategiczny dla naszej firmy, który wraz z jej wzrostem wymaga coraz większego zaangażowania – mówi Bogdan Fota, dotychczasowy Prezes Spółki.

Pan Bohdan Stankiewicz zgodnie z uchwałą Rady Nadzorczej rozpocznie sprawowanie funkcji Prezesa Zarządu Fota od 15 stycznia 2007 r.

– Kierowanie spółką Fota to dla mnie duże wyzwanie i nobilitacja. Jestem przekonany, że moje dotychczasowe doświadczenie z zakresu finansów i zarządzania zdobyte m.in. w spółkach giełdowych – najpierw w Stomilu Olsztyn, a ostatnio w Jutrzence – przyniesie spółce Fota wiele korzyści. Razem z Bogdanem Fota, a także pozostałymi menedżerami stworzymy silny i zgrany zespół, który z sukcesem będzie realizować obraną przez Fota strategię rozwoju – mówi Bohdan Stankiewicz, przyszły Prezes Spółki Fota.

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!