Odpowiedzialny warsztat, bezpieczna jazda – przygotowała firma ZF Trading GmbH Sp. z o.o. Przedstawicielstwo w Polsce

, 13 grudnia 2006, 0:00

Wszyscy wiemy, że stan polskich dróg jest fatalny, a do tego w każdej chwili mogą nas zaskoczyć zmienne, zimowe warunki drogowe. Wszystko to razem sprawi, że poruszanie się samochodem będzie o wiele trudniejsze.
Podczas jazdy to kierowca podejmuje wszystkie decyzje. Bezpieczna jazda, z jego punktu widzenia, to najczęściej np. przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego czy zasady „jedziesz nie pijesz”. Ale czy to wystarczy?

Zimowy wróg numer jeden

Zimą wrogiem numer jeden jest poślizg, a głównym sprzymierzeńcem w walce z tymże poślizgiem, oprócz umiejętności kierowcy, jest przyczepność auta.
Dlatego, aby nie narobić sobie kłopotów, najlepiej samochód oddać do serwisu, by mieć pewność, że wszystkie te elementy pojazdu, które odpowiadają za kontakt kół z jezdnią działają prawidłowo lub czy nie trzeba, dla pełnego bezpieczeństwa, wymienić jakiejś części.

]1L[ Dobrze wydane pieniądze
Zalecana jest tu duża rozwaga. Kierowca ani nie powinien sam zabierać się za wyminę części, ani też sugerować się tylko jej ceną.
O wiele ważniejsza jest jakość – zarówno części, jak i samej usługi. Szukać należy przede wszystkim warsztatów proponujących wyroby znanych firm (najlepiej takich, które dostarczają części zarówno wytwórcom samochodów – na pierwszy montaż, jak i na rynek części zamiennych) oraz jednocześnie należących do sieci autoryzowanej przez tychże wytwórców – np. światowej sieci Oryginal SACHS Service, obejmującej w Polsce ponad 300 warsztatów.

]2P[ Odpowiedzialny warsztat
Warsztat, który dba o dobro klienta, zwraca szczególną uwagę na markę gwarantującą jakość i właściwe parametry części zamiennych. Tym bardziej, że tylko takie części zamienne jak np. SACHS, BOGE, LEMFÖRDER czy ZF PARTS, dostarczane przez renomowanych producentów, mają wszelkie certyfikaty oraz spełniają wszystkie wymagania producentów samochodów. Marka jest jedyną, realną gwarancją trwałości i jakości tychże części oraz właściwego działania tych wszystkich systemów, które wpływają na bezpieczeństwo jazdy. Proponowanie montażu części renomowanej marki nie jest naciąganiem właściciela auta na większy wydatek, lecz wyrazem dbałości o jego dobrze pojęty interes i jakość usług.

Warto zaufać uznanej marce
A to dlatego, że samochody stają się coraz bardziej skomplikowane, czego najlepszym przykładem są stale rozbudowywane systemy elektroniczne współczesnych aut. Serwisów mających w swej ofercie mnożące się ostatnimi czasy zamienniki nieznanego pochodzenia powinni zwłaszcza unikać posiadacze aut wyposażonych w ABS, ASR (system kontroli trakcji) czy ESP (system stabilizacji toru jazdy). Jeśli założone zostaną amortyzatory o niewłaściwej charakterystyce ta nowoczesna elektronika będzie działała niewłaściwie. Tę samą zasadę, dotyczącą, wyboru warsztatu, powinno się stosować w przypadku kontroli podwozia i stanu sprzęgła. Niektóre części podwoziowe bezpośrednio rzutują na bezpieczeństwo jazdy, zaś wiele awarii sprzęgła skutkuje nagłym unieruchomieniem pojazdu i to w najmniej oczekiwanym momencie.
Dlatego właśnie w odpowiedzialnych warsztatach mechanicy, w pierwszej kolejności, zawsze proponują montaż części renomowanych marek, takich jak SACHS, BOGE, LEMFÖRDER i ZF PARTS, bowiem części te odpowiadają najwyższym światowym standardom, dzięki czemu pozwalają na wykorzystanie wszystkich możliwości pojazdu oraz gwarantują bezpieczeństwo i komfort jazdy.

]3L[ Świadectwo fachowości i odpowiedzialności
O fachowości i odpowiedzialności warsztatu świadczy znak np. światowej sieci Oryginal SACHS Service. Zrzeszone w niej warsztaty dysponują bowiem wszelkimi informacjami technicznymi, bez których czasami nie sposób prawidłowo przeprowadzić niektórych napraw: dotyczy to zarówno najnowszych, jak i starszych modeli samochodów. Korzystają też z regularnych szkoleń mechaników. Mają bezpośredni dostęp do zawsze aktualnej, specjalistycznej informacji, instrukcji i zaleceń. Mogą korzystać z katalogu on-line, publikowanego także w języku polskim, aktualizowanego raz w tygodniu: www.zf-trading.com. Mają natychmiastową pomoc w rozwiązywaniu trudnych problemów.
Chcąc więc mieć maksimum pewności, że auto wyjedzie z serwisu w pełni sprawne i bezpieczne, należy szukać takiego właśnie warsztatu.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!