Timken na rynku motoryzacyjnych części zamiennych (przygotowała firma Timken)

, 21 listopada 2006, 0:00

Już od ponad 100 lat marka Timken kojarzona jest z jakością i niezawodnością. Oferta firmy Timken dla rynku części zamiennych to nie tylko kompletna linia łożysk, ale także znana, godna zaufania marka, profesjonalna obsługa klienta i zaplecze techniczne, które tylko Timken może dostarczyć.

Timken plasuje się w czołówce dostawców innowacyjnych i zaawansowanych technicznie łożysk dla przemysłu motoryzacyjnego od 1924 roku, w którym założyciel firmy, Henry Timken, wynalazł pierwsze łożysko stożkowe. Doświadczenie i wiedza firmy Timken pozwalają na zapewnienie ciągłego rozwoju nowych produktów przeznaczonych dla klientów pierwszego montażu (OE). Do produktów tych należą m.in. łożyska UNI-PAC UNIPAC-PLUS, SENSORPAC oraz zintegrowane łożyska z piastami kół.


Timken nieprzerwanie inwestuje w intensywny rozwój swoich produktów, aby ich montaż w warsztatach przebiegał bezproblemowo, a jakość nie odbiegała od produktów dla pierwszego montażu. Dzisiaj produkty firmowane marką Timken zapewniają wysokie osiągi dzięki solidności, kompaktowości i pewności wykonania. W celu poprawy funkcjonalności produktu oraz ułatwienia montażu opracowano nowe technologie. Dzięki temu Timken jest liderem na rynku łożysk samochodowych dla szerokiego zakresu produktów OE oraz produktów mających zastosowanie na rynku części zamiennych dla samochodów osobowych, autobusów, lekkich i ciężkich samochodów ciężarowych oraz przyczep i naczep samochodowych i ciężarowych.


Obecnie w ofercie Timken znajdują się:
 ]1L[
Łożyska do kół samochodowych
 – Ponad 600 pozycji łożysk do kół samochodowych
 – Ponad 300 pozycji zestawów łożyskowych


Napinacze i rolki napinaczy do rozrządu
 – Ponad 400 pozycji napinaczy i rolek prowadzących
 – Ponad 250 referencji zestawów rolek z paskiem
 – Specjalny smar pozwalający na prace w wysokich temperaturach
 – Uszczelnienia „Viton” pozwalające na niezawodną pracę w wysokich temperaturach

Pozostałe produkty
 – Łożyska igiełkowe do układów kierowniczych, zawieszeń i skrzyń biegów
 – Łożyska do sprzęgieł, kompresorów klimatyzacji


Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom produkty klientów firmy Timken działają szybciej i bardziej wydajnie – na ziemi, morzu i w powietrzu.


The Timken Company to amerykańska firma produkująca zaawansowane technologicznie łożyska, stale stopowe oraz dostarczająca związane z nimi produkty i usługi. Timken posiada zakłady produkcyjne w 27 krajach, zatrudnia 27 000 pracowników, sprzedaż w 2005 roku wyniosła 5,2 miliardy USD.


W celu uzyskania dodatkowych informacji o firmie Timken i jej produktach, firma zaprasza na stronę internetową: www.timken.com


Aby zadać pytanie, należy odwiedzić: http://www.timken.com/timken_ols/mail/contact.asp

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!