Nowy Prezes LOTOS Oil

, 21 listopada 2006, 0:00

W związku z objęciem funkcji Zastępcy Dyrektora Generalnego ds. Strategii i Wsparcia Korporacyjnego w Grupie LOTOS S.A., Pan Leszek Stokłosa złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu LOTOS Oil.
Rada Nadzorcza LOTOS Oil powołała na Prezesa Zarządu Pana Jacka Neskę. Dotychczas pełnił on funkcję dyrektora finansowego spółki, aktywnie uczestnicząc w przygotowaniu i realizacji krótko- oraz długoterminowej strategii rozwoju Spółki.
Jacek Neska jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako menadżer międzynarodowej firmy konsultingowej Arthur Andersen. Koordynował i nadzorował szereg projektów realizowanych w przemyśle samochodowym, hutnictwie, usługach transportowych, energetyce, telekomunikacji. Był odpowiedzialny za przeprowadzanie procesów due diligence na zlecenie inwestorów zainteresowaniem prywatyzacją i zakupem spółek. Realizował projekty dla polskich i międzynarodowych podmiotów gospodarczych takich jak FIAT, Grupa Kęty, Elektrim Kable, Voest Alpinie, EADS i wiele innych.  Sprawował nadzór nad szeregiem projektów związanych z reorganizacją oraz restrukturyzacją PKP, w tym w ramach współpracy z Bankiem Światowy oraz  Europejskim Bankiem ds. Współpracy i Rozwoju.
Następnie pracował dla funduszy typu private equity oraz venture capital takich jak Innova Capital oraz Enterprise Investors. Pełnił funkcje zarządcze w spółkach portfelowych tych funduszy. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!