Akcesoryjne reflektory z funkcją doświetlania zakrętów – dwa rodzaje zestawów

, 14 listopada 2006, 0:00

Hella oferuje na rynek akcesoryjny dwa rodzaje reflektorów doświetlających zakręty:


Dyna View Evo 2 – reflektory dodatkowe, uniwersalne (do niemal każdego auta), współdziałające ze światłami mijania,
Dyna Beam – reflektory główne zamienne do Forda Focusa, Opla Astry i VW Golfa/Jetty.


Zestaw DynaView Evo2
Składa się z dwóch różnych reflektorów dodatkowych (dla lewej i prawej strony), mających po 90 mm średnicy, oraz elektronicznej jednostki sterującej, ukrytej bezpiecznie w komorze silnikowej. Odbłyśniki są zaprojektowane komputerowo – typ FF (swobodne pola), opracowane specjalnie dla szerokiego oświetlenia powierzchni w bok od przedniego pasa samochodu. Światło wytwarzają bardzo silne halogenowe żarówki H7.
Po włączeniu świateł mijania lampy zakrętowe zostają aktywowane bez opóźnienia po uruchomieniu kierunkowskazu lub – automatycznie – podczas jazdy po łuku przy prędkościach do 40 km/h odpowiednio lewe w lewym łuku lub prawe w prawym łuku.
Podczas jazdy po krętej drodze czujnik przyspieszeń kątowych mierzy prędkość kątową pojazdu i dostarcza impulsy aktywujące.
Po zakończeniu łuku światło jest łagodnie wyciemniane. Reflektory te mają również funkcje dodatkowych świateł przeciwmgłowych.
Nr kat. 1N0 009 295-801
 ]1L[
Reflektory główne, zakrętowe DynaBeam
Opracowane przez Hellę do VW Golfa i Jetty V, Opla Astry H i Forda Focusa I, zapewniają dwukrotnie większy zasięg widoczności w zakrętach, a tym samym zdecydowanie wyższe bezpieczeństwo.
Te bi-halogenowe lampy można zamontować we własnym zakresie najprostszymi metodami, bez ingerowania w elektronikę samochodu czy dodatkowego okablowania, i natychmiast uzyskać efekty spełniające najwyższe standardy jakościowe.
Bazą dynamicznych lamp zakrętowych jest projektorowy moduł bi-halogenowy o średnicy 70 mm, wyposażony w potężną halogenową żarówkę H7. Bi-halogen oznacza światło mijania i drogowe z jednego modułu – a to z kolei oznacza zalety doświetlania wnętrza łuku nawet podczas jazdy na „długich”.
Nr kat. 1ZL 009 487-801 Opel Astra H
Nr kat. 1ZL 009 489-841 VW Golf V/Jetta III
Nr kat. 1ZL 009 488-841 Ford Focus

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!