Lena Lighting SA wśród najlepszych

, 7 listopada 2006, 0:00

Już po raz drugi z rzędu Lena Lighting SA znalazła się w gronie 50 firm nominowanych do nagrody Dobra Firma przyznawanej przez dziennik Rzeczpospolita.
Kapituła tego konkursu już po raz piąty wybrała spośród 2000 firm 50, które charakteryzują się najwyższymi i najbardziej dynamicznymi wskaźnikami ekonomicznymi.

W wyborze sędziowie kierowali się wskaźnikami dynamiki sprzedaży w trzech ostatnich latach, aktywów i kapitałów. Uwzględnione zostały także wskaźniki efektywności: rentowności sprzedaży w dwóch ostatnich latach oraz ROE i ROA. Oceniana była również zdolność przedsiębiorstw do rozwoju, a jej miarą są wskaźniki inwestycji i zadłużenia. W wyborze nominowanych stosowane są oceny punktowe, w których najwyżej oceniana jest (50%) dynamika rozwoju, a następnie efektywność (30%) i zdolność do rozwoju (20%).


Lena Lighting S.A. została również uznana przez dziennik Rzeczpospolita za najdynamiczniej rozwijającą się firmę Wielkopolski. Ten tytuł przyznano spółce w wyniku analizy danych finansowych wielkopolskich przedsiębiorstw.
O sukcesie Lena Lighting SA zadecydowała wysoka dynamika przychodów ze sprzedaży przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej rentowności sprzedaży.Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!