Nowe typy wycieraczek Bosch Twin i Aerotwin

, 31 października 2006, 0:00

Bosch wprowadził na rynek nowe typy wycieraczek Twin przeznaczone na tylną szybę samochodu. Firma rozszerzyła również swoją ofertę bezprzegubowych wycieraczek Aerotwin do montażu na klasycznych ramionach.

Coraz więcej producentów samochodów wyposaża nowo wprowadzane na rynek auta w indywidualnie zaprojektowane wycieraczki przeznaczone na tylną szybę pojazdu.
W ramach rozszerzonego jesienią 2006 programu Bosch oferuje trzy grupy tego typu produktów:
– wycieraczki klasyczne z zastosowaniem powłoki poślizgowej zmniejszającej siłę tarcia,
– wycieraczki zintegrowane z ramieniem zaprojektowane indywidualnie do poszczególnych modeli samochodów,
– gumy wycieraczek do montażu na specjalnych typach ramion.


We wszystkich trzech typach produktów wykorzystano technologię Twin opartą na zastosowaniu dwóch rodzajów gumy – miękkiej w górnej części wycieraczki i twardej gumy w dolnej. Rozwiązanie to zapewnia cichą pracę oraz dokładne oczyszczanie szyby bez smug i zarysowań. Wycieraczki tylnej szyby Boscha dostępne są w długościach od 230mm do 550mm. Litera H umieszczona na opakowaniu przed numerem skróconym umożliwia szybkie i łatwe wyszukanie właściwego produktu w punkcie sprzedaży.
Wycieraczki pasują do popularnych na naszym rynku modeli samochodów, m.in. Opla Astry, Corsy i Vectry, Renault Laguny II i Megane II, Toyoty Yaris, Nissana Micra, Citroena C3 czy Peugeota 206 i 307.
 ]1L[
W sezonie jesiennym Bosch rozszerzył również swoja ofertę bezprzegubowych wycieraczek Aerotwin do montażu na klasycznych ramionach.
Płaska konstrukcja i aerodynamiczny kształt wycieraczek Aerotwin znacząco poprawiają ich stabilność, odporność na podmuchy wiatru oraz skuteczność oczyszczania szyb. Wycieraczki zbudowane są z dwóch rodzajów gumy z wbudowanym spojlerem, a ich pióro nie posiada wierzchniej części metalowej z przegubami. Dwie szyny stabilizujące, zatopione bezpośrednio w gumie czyszczącej, rozdzielają dokładnie siłę nacisku wycieraczki na jej całej długości. Pióro jest o połowę niższe w porównaniu ze standardowym, co pozwala na optymalne przyleganie wycieraczki do szyby. Ponadto wyłączona wycieraczka ukryta jest pod maską samochodu, co znacznie przedłuża jej żywotność.
Bosch oferuje wycieraczki Aerotwin do 70 popularnych modeli samochodów, w tym m.in. VW Golfa III i Passata, Forda Fiesty i Focusa, Audi A4, Opla Corsy i Vectry, Fiata Punto, Skody Fabii i Oktawii oraz Renault Clio II.


Wszystkie wycieraczki Boscha oferowane są z uniwersalnym adapterem Quick Clip, który umożliwia ich samodzielny i bardzo łatwy montaż.
Produkty są dostępne w hurtowniach i sklepach motoryzacyjnych oraz w sieci warsztatów Bosch-Service.
Więcej informacji: www.wycieraczkibosch.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!