Goodyear otworzy w Polsce Centrum Usług Finansowych

, 25 października 2006, 0:00

Koncern Goodyear utworzy w Polsce jeszcze w 2006 roku Centrum Usług Finansowych, które będzie obsługiwało 12 krajów europejskich. Centrum zostanie stworzone w Dębicy, gdzie znajduje się Firma Oponiarska Dębica S.A., w której Goodyear posiada większościowe udziały.

Stworzenie Centrum Usług Finansowych wspólnego dla 12 krajów europejskich jest efektem kontynuowania przez koncern Goodyear strategii obniżania kosztów i jednocześnie udoskonalania jakości usług. Centrum będzie odpowiedzialne za zarządzanie zobowiązaniami spółek koncernu Goodyear w 12 krajach, w tym także w Polsce.


„Dzięki Centrum Usług Finansowych koncernu Goodyear w Polsce zostaną usprawnione procesy księgowe. W ten sposób podniesiemy poziom naszych usług oraz wygenerujemy dodatkowe oszczędności. W przyszłości zamierzamy wykorzystać doświadczenia związane z Centrum także w innych obszarach naszego biznesu” – powiedział Joe Rosen, Dyrektor Finansowy krajów Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki.


Polska została wybrana na lokalizację Centrum Usług Finansowych przede wszystkim ze względu na poziom kompetencji pracowników Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz konkurencyjne koszty operacyjne. Centrum będzie zarządzała Dorota Pisarz, obecnie odpowiedzialna za kwestie podatkowe w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. W nowym miejscu zatrudnienie znajdą przede wszystkim osoby pochodzące z Dębicy i województwa podkarpackiego.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!