Powtórna akcja serwisowa Peugeot

, 18 października 2006, 0:00

System ABS instalowany w niektórych modelach aut Peugeot 307, mimo przeprowadzonej w ubiegłym roku akcji serwisowej, może być nadal nieszczelny – poinformował polski przedstawiciel producenta. Rusza kolejna kampania serwisowa.


Zgodnie z informacjami przekazanymi przez przedsiębiorcę powtórna kampania jest spowodowana nieskutecznymi naprawami przeprowadzonymi w ramach pierwszej akcji.
Działania serwisowe dotyczą pojazdów wyprodukowanych między lutym 2002 roku a wrześniem 2005 roku wyposażonych w system zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania tzw. Anti Blocking System (ABS), bez elektronicznego systemu stabilizacji jazdy tzw. Electronic Stability Program (ESP).
Na polski rynek trafiło ponad 22 tysiące takich samochodów.

Jak poinformowała spółka Peugeot Polska nieszczelność bloku ABS może powodować przedostanie się wody do auta. Jeżeli będzie słona, jak ma to miejsce w warunkach zimowych, może spowodować zwarcie w instalacji elektrycznej i doprowadzić do pożaru pojazdu.


Przedsiębiorca zobowiązał się, że powiadomi listownie właścicieli samochodów o konieczności powtórnego skontaktowania się z autoryzowaną stacją obsługi. W przypadku wykrycia wady zostanie ona bezpłatnie naprawiona.


Źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!