Hella przejmuje duńską firmę softwarową Tolerance

, 27 września 2006, 0:00

Z końcem sierpnia 2006, dostawca motoryzacyjny Hella KGaA Hueck & Co., przejęła większość udziałów w duńskiej firmie Tolerance, z siedzibą w Viborg.
Firma opracowuje i sprzedaje oprogramowanie dla internetowych serwisów technicznych, jak również software do diagnostyki i naprawy samochodów osobowych i pojazdów użytkowych dla warsztatów samochodowych w Europie.

Tolerance, firma założona w 1982 r., zatrudnia dziś 18 osób. Poprzez to przejęcie Hella umacnia swą siłę w swoim Pionie odpowiedzialnym za Aftermarket & Special OE, a szczególnie na polu usług dla hurtowni i niezależnych warsztatów.
Z pomocą jednej z największych organizacji handlowych części i akcesoriów samochodowych o zasięgu światowym, z własnymi spółkami sprzedażowymi i partnerami w ponad 100 krajach, Hella dostarcza na rynek wtórny produkty w czterech głównych grupach: oświetlenie, elektrotechnika, elektronika i systemy termiczne. Dodatkowo, klienci rynku aftermarketowego i warsztaty otrzymują pomoc w postaci wspomagania sprzedaży, głównie w formie nowoczesnej i szybkiej informacji (katalog on-line, Hella Aftermarket Club, TecCom) oraz serwisu technicznego.

„Widzimy przejęcie firmy Tolerance jako strategiczną inwestycję w umacnianie naszej szerokiej oferty dla niezależnych warsztatów na polu napraw samochodów”, podkreślił Martin Herbst, szef Pionu odpowiedzialnego za Aftermarket & Special OE, w czasie ogłoszenia informacji o transakcji. Pion odpowiedzialny za Aftermarket & Special OE to ok. jednej trzeciej sprzedaży skonsolidowanej Helli wynoszącej 3.1 miliarda Euro.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!