Zabezpieczeniu roszczeń koncernu Gates ( informacja firmy Gates )

, 13 września 2006, 0:00

Zabezpieczenie roszczeń w sprawie zakazania wprowadzania do obrotu nieoryginalnych pasków rozrządu Gates i PowerGrip


W sprawie wniesionej przez koncern Gates przeciwko importerowi części motoryzacyjnych sąd wydał postanowienie o zabezpieczeniu roszczeń koncernu Gates.
W wydanym postanowieniu sąd zakazał importerowi dalszej sprzedaży i zobowiązał go do wycofania z obrotu wszystkich sprzedanych przez niego nieoryginalnych pasków rozrządu.


Według najlepszej wiedzy koncernu Gates spółka jawna PH ART – MOT Konrad Wysocki, Wojciech Wysocki z siedzibą w Warszawie wprowadziła do obrotu handlowego w Polsce serię podrabianych pasków rozrządu, imitujących oryginalne wyroby Gates z serii 5310XS, 5408XS, 5419XS, 5434XS. Wymienione paski rozrządu nie odpowiadają standardom jakościowym koncernu Gates ani też standardom OE i z tego względu mogą ulec przedwczesnemu zużyciu i spowodować nawet zagrożenie dla zdrowia ich użytkowników.


Koncern Gates nie mógł pozostać obojętny wobec oferowania jego klientom nieoryginalnych towarów, nie spełniających obowiązujących standardów jakości. Z tego względu koncern Gates wystąpił na drogę sądową przeciwko spółce jawnej PH ART – MOT. Sąd Okręgowy w Warszawie X Wydział Gospodarczy wydał postanowienie zakazujące spółce jawnej PH ART – MOT sprzedaży pasków rozrządu oznaczonych podrabianymi znakami towarowymi Gates i PowerGrip oraz zobowiązujące tę spółkę do wycofania z obrotu wyżej wymienionych nieoryginalnych wyrobów. Postępowanie cywilne jest w toku, lecz postanowienie o zabezpieczeniu jest już prawomocne.


W przypadku, gdyby spółka jawna PH ART – MOT kontaktowała się z Państwem w celu wykonania postanowienia sądu firma Gates zwraca się z prośbą o współpracę w tym zakresie ze spółką PH ART – MOT.
Gates Polska Sp. z o.o. wyraża gotowość pomocy przy ocenie autentyczności kwestionowanych pasków rozrządu i zachęca osoby dysponujące informacjami o nieoryginalnych paskach rozrządu do kontaktu z firmą Gates.  

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!