Timken Polska obchodzi swoje 10-lecie (przygotowała firma Timken)

, 13 września 2006, 0:00

Marka Timken jest związana z przemysłem motoryzacyjnym od początków swego istnienia. Dzięki długoletniej współpracy ze światowymi koncernami motoryzacyjnymi rozwiązania firmy Timken są dostosowane do potrzeb klientów i spełniają ich najwyższe wymagania.

Timken, w oparciu o posiadaną wiedzę dostawcy rozwiązań w zakresie kontroli sił tarcia dla transportu, oferuje pełną gamę oryginalnych części i łożysk zamiennych dla rynku części do dużych obciążeń. Znana ze swojej wydajności, jakości i niezawodności nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach seria łożysk Timken jest wspierana przez zaufaną globalną markę, logistykę, obsługę klienta i obsługę techniczną, jakie potrafi zapewnić tylko Timken.


Dziś w swojej ofercie skierowanej dla pierwszego montażu przy produkcji pojazdów motoryzacyjnych Timken posiada m.in. łożyska stożkowe, igiełkowe oraz kulkowe. Oryginalne łożyska Timken doskonale sprawdzają się także na rynku części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, a ofertę firmy uzupełniają m.in.: napinacze oraz kompletne rozrządy.


Jednym z zakładów firmy Timken produkujących na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, jest polski oddział firmy – Timken Polska Sp. z o.o.
W tym roku minęło 10 lat, odkąd The Timken Company rozpoczęła swoją działalność w Europie Środkowej zakupując fabrykę łożysk stożkowych w Sosnowcu. Przez ten czas firma osiągnęła wiele w zakresie rozwoju.


Porównajmy:
W 1996 roku fabryka produkowała ponad 6,5 mln łożysk rocznie. W ubiegłym roku wielkość produkcji zamknęła się w ponad 26 mln łożysk.
W ciągu ostatnich 10 lat przybyło ponad 400 nowych pracowników – na dzień dzisiejszy ich liczba wynosi 1240.
W tym okresie zakład znacznie zwiększył swoją produkcyjność poprzez między innymi instalację sześciu nowych linii produkcyjnych pierścieni wewnętrznych i zewnętrznych, dwunastu linii wałeczków, modernizację procesów produkcyjnych i budowę nowego magazynu wyrobów gotowych.
Obecnie produkty Timken Polska sprzedawane są na całym świecie. Zakład w Sosnowcu był pierwszą fabryką łożysk stożkowych w dziejach firmy, w której zastosowano proces hartowania na wskroś. Zakład osiągnął również znaczące wyniki we wdrożeniu lean manufacturing, dzięki czemu umacnia swoją pozycję konkurencyjną zarówno dziś, jak i w przyszłości.
Oprócz 10-tej rocznicy istnienia fabryka ma jeszcze jeden powód do dumy. The British Standard Institution (BSI) Management Systems przyznała zakładowi certyfikat OHSAS 18001/PN-N-18001 oraz odnowiła certyfikat ISO 14001:2004.


W skrócie:
Produkty: łożyska stożkowe do średnicy zewnętrznej 110 mm. Fabryka jest jedynym zakładem firmy Timken na świecie, produkującym kute pierścienie zewnętrzne i wewnętrzne.
Klienci: światowe koncerny motoryzacyjne.
Zakres sprzedaży: dzięki strategicznemu położeniu zakładu możliwe jest obsługiwanie klientów działających w Europie Środkowej i Zachodniej, Ameryce Północnej i Azji.

Aby uzyskać dodatkowe informacje o firmie Timken i jej produktach, zapraszamy na stronę www.timken.com


O firmie The Timken Company
The Timken Company (NYSE: TKR) (http://www.timken.com) to amerykańska firma produkująca zaawansowane technologicznie łożyska, stale stopowe oraz dostarczająca związane z nimi produkty i usługi. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom produkty klientów firmy Timken mogą działać szybciej i bardziej wydajnie. Timken posiada zakłady produkcyjne w 27 krajach, zatrudnia 27 000 pracowników, sprzedaż w 2005 roku wyniosła 5,2 miliardy USD.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 24 kwietnia 2012, 15:06 0 0

a teraz dyro zabiera jubilata odprawe emerytalna zmniejsza do jednej pensji i wysluge lat wrzuca do stawki moze timken jest liderem w produkcji łozysk ale w zlodziejstwie tez

Odpowiedz

Anonim, 28 marca 2015, 19:20 0 0

CZY owa prdukcja jest w pełni bezpieczna , jesli chodzi o kwestie ekologiczną. bezpieczna dla ludzi mieszkajacych w poblizu tygo zakładu?

Odpowiedz