Samochody terenowe bezpieczne zimą

, 13 września 2006, 0:00

Jesienią 2006r. Continental wprowadzi na polski rynek nowe opony zimowe, do coraz popularniejszych samochodów 4×4 klasy SUV, z asymetrycznym wzorem bieżnika o nazwie – ContiCrossContact Winter. W pracach konstrukcyjnych tych opon skupiono się na osiągnięciu trzech celów: bezpiecznej charakterystyce jazdy w trudnych, zimowych warunkach drogowych, pewnym prowadzeniu na suchej nawierzchni i optymalnym zabezpieczeniu przed aquaplaningiem. Opony ContiCrossContact Winter będą stopniowo zastępować wszechstronnie sprawdzone przez kierowców opony Conti4x4WinterContact.

Asymetryczny wzór bieżnika wykorzystywany dotychczas w oponach Conti4x4WinterContact został wszechstronnie udoskonalony. Duże, sztywne bloki bieżnika po zewnętrznej stronie opony zapewniają trzymanie boczne przy wyższych prędkościach. Natomiast po wewnętrznej stronie znajdują się mniejsze, bardziej elastyczne bloki bieżnika z lamelami otwartymi po obu stronach, które zapewniają wzorową przyczepność na śniegu i lodzie.


]1L[
Obwodowa i boczna sztywność bieżnika została zoptymalizowana poprzez dobranie odpowiedniej gęstości lameli , ich głębokości i kąta ustawienia względem kierunku toczenia. Dzięki tym innowacjom – konstruktorzy opon ContiCrossContactWinter – mogli pogodzić sprzeczności pomiędzy charakterystyką jazdy na suchych nawierzchniach i po śniegu oraz zapewnić bardziej równomierne zużycie opon w trakcie eksploatacji.


Zmiany we wzorze bieżnika wprowadzono ze względu na duży ciężar własny samochodów klasy SUV i wynikające z tego powodu duże obciążenie kół.


Bardzo istotny parametr czyli droga hamowania w warunkach zimowych i na mokrych drogach, w przypadku opon ContiCrossContactWinter, została odpowiednio skrócona o 11% i 6%, zaś maksymalna przyczepność w trakcie pokonywania zakrętów na mokrych nawierzchniach wzrosła o 12%.


Nowe opony ContiCrossContact Winter dostępne będą w 18 rozmiarach z indeksami prędkości od Q (160km/h) do V ( 240 km/h).  

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!