SDCM o głosowaniu

, 30 sierpnia 2006, 0:00

Stowarzyszenie Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych informuje, że w dniu 12.07.2006, działająca w ramach Europejskiego Komitetu Społeczno – Ekonomicznego (EESC), Sekcja ds. Jednolitego Rynku, Produkcji i Konsumpcji (INT) przyjęła raport Pana Virgilio Ranocchiari. Raport ten, wspiera przepisy, zapewniające dostęp do informacji technicznych, związanych z naprawami pojazdów. Dostęp ten, jest niezbędny zarówno do wykonywania usług serwisowych jak i napraw pojazdów.


„Doceniamy szczególnie pracę i zaangażowanie dwojga członków Sekcji INT – Pana Andrzeja Szydłowskiego oraz Pani Alvita Armanaviciene, którzy poprzez zaproponowanie poprawek do raportu, przyczynili się do uwzględnienia w nim zapisów wspierających nieograniczony i ustandaryzowany dostęp do informacji, związanych z naprawami pojazdów” – powiedział Pan Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów SDCM.


„Przyjęty raport przez Sekcję INT to kolejny sygnał poparcia zrównoważonych przepisów Rozdziału III Euro 5, przez instytucje Unii Europejskiej. Celem tych przepisów jest utrzymanie konkurencji na niezależnym rynku motoryzacyjnym, oraz zapewnienie kierowcom możliwości dokonania wyboru, w zakresie naprawy i utrzymania pojazdów w przystępnej cenie.” – dodał Pan Franke.


Stowarzyszenie Dystrybutorów SDCM apeluje do Europejskiego Komitetu Społeczno – Ekonomicznego, aby uwzględnić poparcie Sekcji INT dla Rozdziału III Euro 5, podczas głosowania plenarnego, zaplanowanego na wrzesień.  

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!