Park Assistant Boscha w produkcji seryjnej

, 16 sierpnia 2006, 0:00

Zbyt mała ilość miejsca, ograniczona widoczność i pośpiech pozostałych kierowców to główne czynniki, które zmieniają manewr parkowania w sytuację stresującą. Dzięki systemowi Park Assistant Boscha , długie i nieudane próby zaparkowania auta odejdą do przeszłości.
Znajdzie się on w produkcji seryjnej już w 2007 roku.

Przy pomocy zainstalowanych z boku samochodu czujników ultradźwiękowych Park Assistant zmierzy długość i głębokość miejsca do parkowania w trakcie przejeżdżania obok. Jeśli luka będzie wystarczająco szeroka, system przy pomocy obliczonej automatycznie strategii wprowadzi samochód na miejsce parkingowe. Wskazówki mogą być realizowane w formie komend głosowych: „do tyłu”, „naprzód”, „skręt kierownicy w lewo”, „skręt kierownicy w prawo” lub w postaci wskazań optycznych.


W drugiej wersji systemu, wymagającej odpowiedniego wyposażenia pojazdu w elektryczne wspomaganie układu kierowniczego, Bosch zrealizuje wizję automatycznego parkowania – kierowca będzie musiał tylko sterować pedałem gazu i hamulca. Ta generacja systemu będzie dostępna prawdopodobnie w 2008 roku jako opcja wyposażenia dodatkowego.
Pomimo zautomatyzowania funkcji, kierowca wciąż pozostaje w pełni odpowiedzialny za efekt i w każdej chwili ma możliwość ingerencji w manewry systemu, jak również samodzielnego zaparkowania pojazdu.


Inteligentny Park Assistant to jeden z elementów całej palety systemów wspomagających Boscha, które z jednej strony oferują większy komfort, a z drugiej poprawiają bezpieczeństwo w sytuacji rosnącego natężenia ruchu na drogach i związanego z tym większego obciążenia koncentracji kierowców.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!