3 SPE-nagrody dla MANN+HUMMEL

, 9 sierpnia 2006, 0:00

Podczas wręczania nagród Automotive 2006 MANN+HUMMEL otrzymał od międzynarodowej organizacji SPE-CE 3 wyróżnienia.
Pierwszą i drugą nagrodę firma otrzymała za broszurę o wkładach filtracyjnych oraz za raport finansowy 2004. W skład jury wchodzili specjaliści z zakresu komunikacji i techniki branży samochodowej. Szczególnie doceniona została broszura nt. wkładów filtracyjnych m.in. pod względem współgrania tekstu i obrazu, kreatywności w stworzeniu zdjęć oraz jednakowego dla Grupy MANN+HUMMEL wizerunku korporacyjnego.


W kategorii Power Train (zastosowania pod maską samochodu /w podwoziu) MANN+HUMMEL otrzymał czwartą nagrodę za cyklon z tworzywa sztucznego. Separatory cyklonowe dla odpowietrzania skrzyni korbowej przeżywają obecnie swój boom rozwojowy. MANN+HUMMEL dysponuje zarówno do samochodów osobowych, jak i ciężarowych nową generacją cyklonów na dostawy seryjne, które ze względu na swoją technologię włączeniową mają znacznie wyższe stopnie oddziaływania aniżeli dotychczasowe cyklony. Komponenty charakteryzują się prostą budową, ograniczonym zapotrzebowaniem na miejsce montażu i jako części nie podlegające wymianie (liftime), co ma bezpośredni wpływ na obniżenie kosztów – zostały zgłoszone do opatentowania.
Swoją premierę miał wariant kompaktowego separatora oleju dla samochodów osobowych w formie potrójnego cyklonu dla silników V8 i V10 dużych limuzyn Audi. Wersja dla samochodów ciężarowych dla rynku azjatyckiego i amerykańskiego znajduje się obecnie w fazie rozwoju i każda wyposażona będzie w 3 pary cyklonów.
„Oskar z tworzywa sztucznego” przemysłu samochodowego, jak sami określają nagrodę członkowie SPE, nagradza wysiłki na rzecz stosowania tworzyw sztucznych w przemyśle samochodowym i dostawczym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!