Nowa opcja w programie FIRMA2000

, 26 lipca 2006, 0:00

Firma ASCO s.c. informuje, że ukazała się najnowsza wersja systemu FIRMA2000, programu przeznaczonego do obsługi sprzedaży i magazynu w sklepach i hurtowniach branży motoryzacyjnej.

Jedną z opcji, dostępnych w najnowszej wersji, jest obsługa nalewaków w systemie S-ben, produkcji firmy Almar, obsługujących wydawanie płynów eksploatacyjnych, takich jak np. oleje silnikowe.


Konfiguracja systemu FIRMA2000 do współpracy z nalewakami trwa zaledwie kilka minut. W tym czasie należy m.in. zdefiniować, jakie towary podlegają procedurom kontroli ilości poprzez nalewaki.


W momencie wypisywania zlecenia na pozycję towarową zadeklarowaną jako współpracującą z nalewakami, system FIRMA2000 udostępnia informację o ilości wydanej pozycji. Ilość ta jest następnie odczytywana przez nalewak, blokując jednocześnie możliwość fizycznego wydania większej ilości płynu przez operatora nalewaka, niż zostało to zadeklarowane na zleceniu.


Pobranie płynu przez nalewak może następować wielokrotnie, w ilości sumarycznej nie przekraczającej ilości ze zlecenia. W dowolnym momencie można odczytać ilość pobraną przez nalewaki i przesłać ją do dokumentu – w ten sposób możliwe jest określanie potrzeb warsztatu z zapasem, przy jednoczesnej kontroli faktycznie wydanej ilości. Z uzgodnionego zlecenia warsztatowego tworzony jest następnie dokument sprzedaży – paragon, faktura VAT lub dokument wydania zewnętrznego (WZ).


Moduł współpracy z nalewakami, jako część składowa systemu magazynowania i sprzedaży FIRMA2000, dostępny jest w ramach systemu bez dodatkowych opłat.


Szczegółowe informacje:
ASCO s.c.
tel (012) 638-61-77
www.asco.com.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!