NGK rozszerza produkcję świec żarowych

, 19 lipca 2006, 0:00

NGK Spark Plug otworzyło w Japonii w miejscowości Komaki nową fabrykę świec żarowych. Dzięki temu znacznie zwiększyły się zdolności produkcyjne dla silników Diesla.


Nowy, czteropiętrowy budynek zajmuje 30.000m2 powierzchni na terenie NGK w Komaki, gdzie znajduje się fabryka NGK od ponad 40 lat. Cechą szczególną nowej produkcji jest w pełni zautomatyzowany test działania każdej pojedynczej świecy żarowej. Test ten gwarantuje, iż wszystkie założone dla świecy żarowej parametry techniczne (tj.: szybkość i temperatury grzania) będą w 100% zachowane.


W przyszłości będzie produkowanych w Komaki kilkaset typów świec żarowych, roczna produkcja to około 20 milionów sztuk. Decyzja o zwiększeniu zdolności produkcyjnych świec żarowych wynikła z faktu zwiększenia, szczególnie w Europie, ilości samochodów z silnikiem Diesla. Trend ten potwierdził się również w handlu, gdzie ilości sprzedawanych każdego roku świec żarowych stale rosną.

Obok świec żarowych na rynek wtórny NGK produkuje w Komaki świece żarowe na oryginalne wyposażenie. Duża część nowych inwestycji obejmuje przykładowo urządzenia do produkcji ceramicznych świec żarowych, które są stosowane w Volkswagenie. Takie świece żarowe nie tylko charakteryzują się dłuższą żywotnością, ale również szczególnie krótkim czasem grzania wstępnego i dobrymi właściwościami dogrzewania.


„Uruchomienie nowej fabryki jest dla NGK Spark Plug dalszym, znaczącym krokiem milowym do zwiększenia udziałów na rynku silników Diesla”, powiedział Norbert Neuhaus, Zastępca Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu na Rynku Wtórnym w NGK Spark Plug Europe. „Dysponuje ona wystarczającymi zdolnościami produkcyjnymi, aby móc pokryć również w przyszłości wyraźnie rosnący popyt na nasze świece żarowe, zapewnić najwyższą ich jakość oraz szybkość dostaw, jak w przypadku rynku świec zapłonowych i sond lambda, które uczyniły nas wiodącym producentem na świecie.”

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!