System nawigacji przenośnej

, 28 czerwca 2006, 0:00

Rodzina nawigacyjna VDO Dayton powiększyła się o nowego członka – systemy MS 2110 i MS 2010, wprowadzane właśnie na rynek polski przez firmę Drabpol- wyłącznego dystrybutora sprzętu VDO Dayton.
Cechy MS2110 to konfigurowalne menu użytkownika, bardzo dobra grafika mapy oraz zintegrowany odbiornik informacji o korkach TMC. Nowy system operacyjny pozwala na stosowanie różnych map – VDO Dayton korzysta z map obu producentów: Navteq oraz Teleatlas.


System operacyjny zaadaptowany został z profesjonalnych systemów nawigacyjnych, z całym „know-how” nawigacyjnym. Rekalkulacja trasy jest wyjątkowo szybka, jej jakość również została znacznie ulepszona. W przypadku zjazdu z zaplanowanej trasy, nowa trasa ustalana jest momentalnie. Dodatkowo, VDO Dayton zoptymalizował menu nawigacyjne oraz koncepcję sterowania MS 2110; zastosowano inteligentne wprowadzanie celu, wybór kryteriów trasy oraz dotykowy, intuicyjny design. Ekran zbudowany jest z dużych elementów, w widoku 3D, z zaawansowaną grafiką. Pozwala to użytkownikowi na natychmiastowe dotarcie do żądanej funkcji. Ekran może być dostosowany do osobistych preferencji.
MS 2110 zapewnia dowolny wybór pomiędzy piktrogramami a mapą, dwu- lub trzy-wymiarowy widok, strzałki lub kolorowa mapa. W zależności od indywidualnych preferencji, graficzne elementy tj. strzałki wskazujące kierunek, miejsce i nazwa ulicy, informacje turystyczne POI mogą być dowolnie aktywowane lub wyłączone. Do wyboru jest również 6 kolorów wyświetlacza, tak aby idealnie dostosować się do fabrycznego wyświetlacza pojazdu.

Odbiornik informacji drogowej TMC jest dołączany do MS2110 gratis. Oznacza to, że nawigacja przy kalkulacji trasy bierze pod uwagę najnowsze informacje o sytuacji na drodze.


W systemach nawigacyjnych VDO Dayton to użytkownik podejmuje decyzję, czy brać pod uwagę sugerowany przez odbiornik TMC objazd, czy też nie. Obok MS 2110, VDO Dayton wprowadza na rynek system MS 2010, bez zintegrowanego odbiornika TMC.


W związku z tym, że VDO Dayton korzysta z map obu producentów map – firm Navteq oraz Teleatlas, MS2110 oferuje możliwość wyboru odpowiedniej mapy w zależności od regionu, do którego się udajemy. Mapa Europy Wschodniej została ostatnio bardzo rozbudowana, również dostępne są już mapy takich krajów jak RPA, czy Australia . Dzięki dołączonemu interfejsowi użytkownik może łatwo przenieść do urządzenia żądane kraje z dostarczonej płyty CD lub DVD.


Kompletnie niezależny system z potężnym pakietem baterii, może być używany przez pieszego, motocyklistę lub przenoszony z pojazdu do pojazdu. Jakkolwiek, w razie potrzeb, MS 2110 może stać się elementem systemu – nie tylko dzięki zasilaniu zapalniczki oraz możliwości sterowania pilotem na kierownicy, ale też poprzez oddzielne wyjście audio oraz inteligentny czytnik kart SD, który rozpoznaje pliki muzyczne MP3. Zdjęcia również mogą być wyświetlane na ekranie.


Cena urządzenia MS 2010 (bez odbiornika TMC- informacji o korkach) kształtuje się następująco:
– wersja z mapą Europy Centralnej (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry) -1999 zł brutto
– wersja z mapą całej Europy- 2499 zł . brutto

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!