Urządzenie do kontroli i regulacji ustawienia geometrii kół samochodów w technice 3D

, 31 maja 2006, 0:00

Firma Sosnowski rozszerzyła swoją ofertę o nowe urządzenie Geoliner 670 do kontroli i regulacji geometrii kół w samochodach osobowych i dostawczych.
Urządzenie Geoliner to nowe osiągnięcie w dziedzinie pomiaru i ustawiania geometrii. Wykorzystując technologię bazującą na trójwymiarowej matrycy Geoliner jest w stanie wykonać pełen pomiar geometrii w czasie 5 minut.
Dodatkowo, dzięki rzeczywistej analizie obrazu w układzie trójwymiarowym (system 3D) nie jest potrzebne przeprowadzanie klasycznej kompensacji bicia obręczy.
Pracujące w środowisku Windows oprogramowanie stworzone zostało w oparciu o zasady obsługi intuicyjnej, dzięki czemu automatycznie rozpoznaje koniec pomiaru bieżącego parametru i zachęca do przejścia do następnego etapu procedury pomiarowej. W skład podstawowego wyposażenia wchodzą uchwyty na koła umożliwiające zamontowanie głowic na obręczach o średnicy nawet 22”.
Dzięki zastosowaniu systemu 3D urządzenie wyposażone jest w specjalne pasywne głowice refleksyjne. Są one wykonane z kompozytów i nie zawierają żadnych komponentów elektronicznych. Nie istnieje więc niebezpieczeństwo uszkodzenia głowicy poprzez jej upuszczenie. Nie ma także żadnych kabli pomiędzy pulpitem a głowicami.
Drugą niezwykle ważną zaletą systemu 3D jest brak konieczności posiadania wypoziomowanego stanowiska kontrolnego. Urządzenie kalibrowane jest bowiem do powierzchni, gdzie wykonywane są pomiary.
Geoliner jest także bardzo prostym w obsłudze urządzenie do kontroli i ustawiania geometrii. W trakcie procedury pomiarowej przejście z jednego do następnego etapu następuje automatycznie, operator śledzi i wykonuje jedynie zalecenia wyświetlane na monitorze urządzenia.

]1P[
Dane techniczne
Zastosowanie – średnica obręczy10 – 22” (opcja 10 – 25”)
Mierzone parametry: zbieżność połówkowa, zbieżność całkowita, kąt pochylenia koła, kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy, kąt pochylenia sworznia zwrotnicy, kąt odchylenia geometrycznej osi jazdy, różnica kątów skrętu kół, maksymalne kąty skrętu kół, przesunięcie kół, różnica rozstawu kół, osi
Zakres pomiarowy – zbieżność +/- 2,5 st.
Zakres pomiarowy – kąt pochylenia +/- 13 st.
Zakres pomiarowy – kąt WSZ + 27 st.
Zakres pomiarowy – kąt PSZ + 27 st.
Zakres pomiarowy przesunięcie 500 mm
Rozdzielczość wskazań 0,01 st.
Dokładność pomiarów +/- 1, 2″
Temperatura pracy 0 – 50 st. C
Zasilanie 230V AC, 50 Hz

Urządzenia posiadają 12 miesięczną gwarancję, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
Ceny zależą od aktualnego kursu EUR/PLN


Więcej informacji: tel. (0-58) 761-35-00

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!