Dobrze oświetlona droga. Rallye 175 – nowy reflektor dodatkowy Boscha

, 31 maja 2006, 0:00

Dodatkowe reflektory znacząco wpływają na poprawę widoczności w trudnych warunkach, a więc i bezpieczeństwo jazdy. Szeroki zasięg światła sprawia, że również nocą kierowca może bardziej przewidująco prowadzić pojazd, odpowiednio wcześniej rozpoznawać zagrożenie i szybciej na nie reagować. W tym roku Bosch wprowadził do swojej oferty Rallye 175 – uniwersalny i łatwy w montażu reflektor dodatkowy do świateł drogowych.


Reflektor Rallye 175 ma kompaktową obudowę oraz ruchomy cokół, obracany o 90 stopni. Dostępny jest w dwóch wersjach – z przezroczystą lub niebieską szybką rozpraszającą oraz zintegrowanym światłem pozycyjnym. Zasięg obu modeli wynosi około 220 metrów. Cechy tego reflektora, odznaczającego się solidną konstrukcją i odpornością na wpływ warunków atmosferycznych, najłatwiej docenić w bardzo trudnych warunkach jazdy.


 ]1L[
Średnica 205 mm oraz zmienna w zależności od pozycji cokołu głębokość, wynosząca od 116 do 121 mm, umożliwiają montaż reflektora Rallye 175 w wielu pojazdach, m.in. w samochodach terenowych i pojazdach użytkowych. Montaż nowego reflektora jest bardzo łatwy również wtedy, kiedy ilość dostępnego miejsca jest niewielka. Dzięki ruchomemu cokołowi Rallye 175 można zamontować w pozycji stojącej, wiszącej lub na pionowych powierzchniach. Reflektor współpracuje z żarówką H1, dla napięcia 12 lub 24 V (w zależności od sieci pokładowej).


Bosch oferuje 9 serii reflektorów dodatkowych. Reflektory przeznaczone są zwłaszcza do pojazdów użytkowych i aut terenowych, ale Bosch oferuje również rozwiązania dla samochodów osobowych o nowoczesnej, aerodynamicznej linii nadwozia.

Reflektory dodatkowe Boscha to nie tylko przyciągający oko wygląd. Równie ważne są także wytrzymałe i unikalne materiały, np. Gore-Tex, z którego wykonuje się membrany wentylacyjne, solidny metal obudowy, szklane szybki rozpraszające oraz elementy z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym.


Większość reflektorów dodatkowych dostępna jest w 2 wersjach – jako reflektor przeciwmgielny lub reflektor świateł drogowych. W krajach skandynawskich lub regionach, gdzie jest to ustawowo dopuszczone, Bosch oferuje także produkty o wyjątkowo dalekim zasięgu, tzw. reflektory Pencil Beam („szperacze”). Oprócz nich w programie znajdują się także reflektory dodatkowe wykorzystujące technikę ksenonową, które zapewniają wyjątkowo szeroki snop światła dobrze oświetlający jezdnię. Bosch ma w ofercie także lampy robocze, np. do pojazdów holowniczych, technicznych, maszyn rolnych i leśniczych oraz pojazdów zimowych.


Produkty firmy Bosch są dostępne w hurtowniach i sklepach motoryzacyjnych oraz w warsztatach samochodowych, w tym w autoryzowanej sieci Bosch-Service.


Reflektor dodatkowy Rallye 175 – sugerowana cena detaliczna brutto (stan – maj 2006):
– 280,60 zł (wersja podstawowa)
– 341,60 zł (wersja ze światłem pozycyjnym)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!