Premiera najnowszych opon Pirelli – Scorpion ATR

, 31 maja 2006, 0:00

W maju 2006 koncern Pirelli przedstawił nowy produkt – opony Pirelli Scorpion ATR. Ta zaawansowana technologicznie opona jest kolejną propozycją z rodziny wyczynowych opon Pirelli Scorpion.

Pirelli Scorpion ATR to opona do aut z napędem 4×4. Połączenie wysokich indeksów prędkości z niskim poziomem emitowanego hałasu sprawia, że najnowszy produkt firmy Pirelli powinien spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Opony Pirelli ATR znakomicie adaptują się do technicznie zaawansowanych samochodów typu SUV – przy niskim poziomie zużycia paliwa zapewniają wysokie osiągi i łatwe prowadzenie samochodu.


Właściwości wyróżniające oponę Scorpion ATR są zasługą geometrycznej rzeźby bieżnika, którą charakteryzuje szeroki pas centralny z wyraźnie zaznaczonymi blokami. Szerokie rowki zapewniają dobrą przyczepność kół zarówno na mokrej, jak i na piaszczystej nawierzchni. Dwa główne rowki podłużne w wysokim stopniu ograniczają ryzyko aquaplanningu. Dzięki różnorodnym nacięciom bloków bieżnika zachodzi proces samooczyszczania się rowków, a ich podłużny kształt zapewnia równomierny nacisk opony na podłoże. Rowki na krawędziach opony odpowiadają zaś za skuteczność hamowania i stabilność. Innowacyjna geometria bieżnika jest głównym czynnikiem mającym wpływ na zużycie paliwa, żywotność opony, zwiększanie trakcji, poprawianie hamowania, oraz redukcję hałasu wewnątrz auta.


]1P[
Scorpion ATR ma agresywny i jednocześnie elegancki design. Dynamiczny wygląd bieżnika tej opony, występowanie w części rozmiarów białych napisów na jej boku, a także rozmiary w zakresie od 15 do 24 cali sprawiają, że opony Pirelli Scorpion ATR znalazły uznanie także na dynamicznie rozwijającym się rynku tuningowym.


Pirelli Scorpion ATR – opona wielozadaniowa
Opony Pirelli Scorpion ATR przystosowane są do użytkowania na każdym rodzaju podłoża. Oferują kierowcy zarówno wysoki poziom kontroli i możliwości manewru na luźnej, off-roadowej nawierzchni, jak również komfort podczas jazdy po asfalcie, na którym zachowują się cicho i zapewniają precyzję prowadzenia, tak ważną podczas codziennego użytkowania pojazdu.
Skala rozmiarów opon Pirelli Scorpion ATR została dobrana w taki sposób, aby stały się one optymalnym ogumieniem dla różnych typów pojazdów. Rozmiary opon Scorpion ATR sięgają więc od ogumienia pasującego do malutkiego Suzuki Jimny, poprzez opony do Jeepa Wranglera czy Toyoty Land Cruiser do aż do takich, które zakłada się na koła Hummerów H2 i H3. Nowe opony Pirelli zostały stworzone również z myślą o pick-upach.
Najnowszy produkt włoskiej marki pasuje zarówno do pojazdów takich jak Mitsubishi L200, jak również do takich jak Dodge Ram, GMC Sierra czy Ford serii F.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!