Puchar Mechanika Roku 2006 – do Szczecinka (zobacz FILM)

, 24 maja 2006, 0:00

21 maja w Łódzkim Centrum Logistycznym Foty został rozstrzygnięty finał IV edycji konkursu o tytuł Mechanika Roku. Puchar dla najlepszego mechanika roku 2006 otrzymał Adam Butowicz z Leader Service w Szczecinku. Oprócz pucharu, dyplomu i satysfakcji zwycięzca zabrał do domu główną nagrodę o wartości 82 tysięcy zł. W jej skład wchodzi urządzenie pomiarowe FSA 740 firmy Bosch, zestaw lamp warsztatowych od firmy Lena Lighting, młotek z uchwytem szybkomocującym od firmy Tip Topol, zestaw narzędzi Stahlwille, ładowarka Deca Smart 3300 od firmy Sosnowski, a także prenumerata magazynów branżowych Auto Elektro, Auto Expert, Auto Moto Serwis, Nowoczesny Warsztat i Transport – Technika Motoryzacyjna.


Piętnastu finalistów konkursu o tytuł Mechanika Roku miało do rozwiązania 11 zadań. Kilka z nich dotyczyła obsługi klienta, pozostałe były warsztatowymi. Część praktyczna odbywała się we wzorcowym warsztacie Akademii Technicznej Leader Service. We wszystkich konkurencjach niepokonany był Adam Butowicz.


Wyniki finału:
1. Adam Butowicz – Szczecinek
2. Marek Panic – Pszczyna
3. Paweł Bober – Kraków
4. Sławomir Kubas – Pabianice
5. Jacek Bagiński – Kołobrzeg
6. Andrzej Sulżycki – Olsztyn
7. Ryszard Sobol – Chełm
8. Ryszard Ćwiertnia – Zembrzyce
9. Witold Szymczak – Warszawa
10. Janusz Prządka – Pszczyna
11. Roman Elżbieciak – Żywiec
12. Rafał Rosielewski – Koszalin
13. Tomasz Pokrzywiński – Słomniki
14. Dariusz Stępniewski – Iłża

Sponsorami tegorocznej edycji konkursu były firmy: Bosch, Fota, Goodyear, Lena Lighting, Sosnowski, Stahlwille, Textar, Tip Topol, oraz Valvoline.


Konkurs o tytuł Mechanika Roku odbywa się już od czterech lat. Jego organizatorem jest firma Fota S.A. Konkurs ma zasięg ogólnopolski i otwarty charakter. Mogą w nim wziąć udział wszyscy mechanicy samochodowi pracujący w tym zawodzie, nie tylko w warsztatach należących do sieci Leader Service. Od początku istnienia konkursu wzięło w nim udział ponad tysiąc mechaników.


W tym roku po raz pierwszy konkurs odbył się w nowej formule, w systemie dwudniowym. W sobotę, 20 maja, do Łodzi zostali zaproszeni wszyscy mechanicy samochodowi zrzeszeni w sieciach Leader Service i Leader Service Truck. Konkurs był więc pierwszą okazją do spotkania wszystkich uczestników sieci. Wzięło w nim udział 1500 mechaników z całej Polski.


Spotkaniu towarzyszyły seminaria z dziedziny motoryzacji.
Równolegle z seminariami w warsztacie Akademii Laeder Service i na specjalnie przygotowanych stanowiskach na zewnątrz odbywały się pokazy urządzeń warsztatowych, przygotowane przez firmy Bosch, Sosnowski, Stertil Koni, Stahlwille, Lena Lighting i Tip Topol.
W czasie, kiedy odbywały się prezentacje i prelekcje, w specjalnie przygotowanej sali prawie 200 mechaników, kandydatów do tytułu Mechanika Roku 2006, w ciszy i spokoju rozwiązywało testy półfinałowe. Test obejmował 31 zadań wielokrotnego wyboru i trwał 1,5 godziny. Nazwiska finałowej piętnastki ogłosił Maciej Kraszewski, dziennikarz radiowej Trójki, który prowadził imprezę dla mechaników samochodowych. Pierwszy dzień imprezy zakończył się losowaniem 15 profesjonalnych lamp warsztatowych firmy Lena Lighting, 10 poradników technicznych Info Tech, a także 2 wycieczek do Hiszpanii.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!