Nowości z firmy NGK

, 24 maja 2006, 0:00

Nowe świece zapłonowe i żarowe na rynek wtórny

NGK Spark Plug Europe wzbogaciło swoją ofertę o dwie nowe świece zapłonowe z elektrodami z metali szlachetnych do zastosowania w wielu silnikach Mercedesa. Dostępna jest również nowa świeca żarowa do silników Opla.
W obu nowych świecach zapłonowych, przeznaczonych do silników Mercedesa, zastosowano podwójną elektrodę z metali szlachetnych. Obie odpowiadają jakością oryginalnemu wyposażeniu. Świeca zapłonowa ILFR6A posiada jedną elektrodę środkową z irydu, a jej elektroda masy pokryta jest warstwą platyny. Jest ona niezwykle odporna na erozję i gwarantuje znakomite właściwości zapłonu w czasie całej żywotności. Świeca ta posiada szczególnie długi gwint oraz wymienną nakrętkę SAE z mosiądzu. Świecę zapłonową ILFR6A można stosować w młodszych cztero- i ośmiocylindrowych silnikach Mercedesa (od rocznika 2000).


]1[


Świeca zapłonowa PFR5R-11 dba o optymalny zapłon w ponad sześćdziesięciu sześcio- i ośmiocylindrowych silnikach Mercedesa (od rocznika 1997). W przypadku tej świecy zarówno elektroda masy, jak i elektroda środkowa są pokryte warstwą platyny. Również ta świeca wyróżnia się wymienną nakrętką SAE. Dodatkowo posiada ona określony przez Mercedesa zmniejszony odstęp elektrod wynoszący 1,1 mm. Jej elektroda masy ma miedziany rdzeń odpowiadający za znakomite właściwości oddawania ciepła.
Nowa świeca żarowa oznaczona Y-541J jest trzpieniową metalową świecą żarową posiadającą właściwości dogrzewania. Została ona zaprojektowana dla 1.7-litrowych silników opla i gwarantuje szybkie nagrzewanie komory spalania, a przez to optymalne własności uruchamiania zimnego silnika w modelach Astra H i Astra G (55, 59 i 74 kW), jak również Corsa C (50 i 55 kW) oraz Meriva (55 kW). Jej zdolność dogrzewania dba dodatkowo o szczególnie spokojną pracę silnika do momentu uzyskania optymalnej temperatury silnika.TEMOT International wyróżnia NGK nagrodą „Best Preferred Supplier”


 ]2L[
TEMOT International, grupa kooperujących ze sobą firm w branży części samochodowych posiadająca 25 spółek w Europie, wybrała NGK Spark Plug Europe do nagrody „Best Preferred Supplier 2005.”
Najważniejszym powodem wyróżnienia tego producenta świec zapłonowych i sond lambda była znakomita współpraca obu firm na przestrzeni ubiegłych lat, jak również wyniki NGK jako dostawcy.

Dyplom „Best Preferred Supplier 2005” przyjął Norbert Neuhaus, Zastępca Dyrektora Zarządzającego ds. Sprzedaży i Marketingu na Rynku Wtórnym NGK Spark Plug Europe, od Dyrektora TEMOT International- Fotiosa Katsardisa i Fransa van Hecka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej TEMOT International.NGK zwiększa swoje zaangażowanie w Formule 1


NGK Spark Plug Europe w bieżącym sezonie Formuły 1 podpisało nową umowę sponsorską z zespołem Honda Racing F1 Team.


Współpraca z Hondą w Formule 1 układa się już od dawna pomyślnie. Po zmianach w zespole Hondy Racing F1 Team, który jest w 100 procentach prowadzony przez Hondę, firma stała się technicznym partnerem zespołu. Logo NGK jest wyraźnie widoczne na tylnym spoilerze bolidu RA 106.


]3P[
„NGK od dawna przywiązywało duże znaczenie do rozwoju świec racingowych. Szczególnie Formuła 1 stawia wysokie wymagania świecom zapłonowym,” powiedział Frank Pester, General Manager ds. Sprzedaży i Marketingu na Rynku Wtórnym w NGK Spark Plug Europe. „Od 1965 roku, kiedy w Meksyku po raz pierwszy zdobyto nagrodę Grand Prix ze świecami NGK – wówczas akurat zwyciężyła Honda – nasze świece zapłonowe przyczyniły się do 165 zwycięstw Grand Prix w 30 sezonach wyścigowych.”

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!