Konferencja prasowa firmy JC Auto-16.05.2006 (zobacz film)

, 17 maja 2006, 0:00

W dniu 16.05.2006r. Zarząd JC Auto S.A. zorganizował konferencję prasową. Jej głównym tematem były wyniki i dalsze plany rozwoju firmy w najbliższych latach.

Firma JC Auto wyrosła ze sprzedaży części do samochodów japońskich i koreańskich, natomiast od trzech lat zajmuje się również dystrybucją części do samochodów zachodnioeuropejskich.
W ofercie spółki znajduje się obecnie około 140 tys. różnych części zamiennych, w tym 48 tys. do samochodów azjatyckich, 60 tys. do samochodów zachodnioeuropejskich, 20 tys. uniwersalnych i około 3 tys. w segmencie wózków widłowych.


W roku 2005 obroty JC Auto wyniosły blisko 200 mln zł. Wzrost obrotów w stosunku do 2004 roku wyniósł 48,1%. W ubiegłym roku miało miejsce przejęcie firmy Auto ABC – dystrybutora części zamiennych.
W 2005 roku 74% udziałów w sprzedaży stanowiły części do samochodów azjatyckich, 21% – części do samochodów zachodnioeuropejskich, a pozostałe – 5%.


W 2005 roku nastąpiło uruchomienie nowego centrum magazynowo-logistycznego w Kajetanach koło Warszawy.


Na konferencji poinformowano także jakie są główne cele rozwoju firmy.
Spółka pragnie kontynuować ekspansję na rynki zagraniczne poprzez tworzenie spółek zależnych. Aktualnie JC Auto posiada takie spółki w Czechach, Belgii i na Węgrzech, a planuje uruchomienie w tym roku kolejnych w Chorwacji i we Włoszech.
Planowane jest także powiększanie sieci dystrybucji na terenie kraju.
W planach firmy jest weryfikacja sieci warsztatów Perfect Service w Polsce, ale także budowa sieci warsztatów za granicą, gdzie JC Auto posiada spółki zależne.


JC Auto pragnie systematycznie rozszerzać asortyment części do samochodów z położeniem szczególnego nacisku na części do samochodów europejskich, planuje także dalszy rozwój oferty w segmencie tuningu, motocykli, narzędzi i urządzeń oraz wózków widłowych.

Spółka JC Auto ma ambicję stać się do końca 2008 roku drugą co do wielkości firmą dystrybucyjną w Polsce. Zarząd firmy pytany o konsolidację, nie wyklucza w przyszłości możliwości poziomej konsolidacji.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!