Trzecie Międzynarodowe Targi Wiedzy Technicznej i Szkoleń

, 28 kwietnia 2006, 0:00

Trzecie Międzynarodowe Targi Wiedzy Technicznej i Szkoleń dla branży motoryzacyjnej, które odbędą się 3-4 czerwca 2006 w katowickim „Spodku”, będą miejscem wielu premierowych w kraju prezentacji rozwiązań technicznych, urządzeń warsztatowych i elementów wyposażenia serwisowego. Impreza ta rok rocznie przyciąga nie tylko bardzo wielu zwiedzających ale także nowych wystawców i szkoleniowców. Także firmy, które uczestniczyły w poprzednich edycjach targów przygotowują na tegoroczną imprezę prezentacje nowości technicznych, które pojawiły się w ich ofertach.

Jedną z większych tegorocznych atrakcji będzie zapewne prezentacja firmy Luk AS i jej portal internetowy dla profesjonalnych warsztatów RepXpert. Portal RepXpert ułatwia znacznie pracę warsztatów i udziela odpowiedzi na liczne pytania w zakresie techniki silnika, przeniesienia napędu oraz zarządzania warsztatem. Te trzy zasadnicze rozdziały tematyczne branży motoryzacyjnej będą wkrótce poszerzone o kolejne. Obecnie RepXpert dostępny jest w języku niemieckim i angielskim, a polska wersja językowa jest obecnie opracowywana.
Także firma TRW tradycyjnie już zaprezentuje rynkowe nowości. System diagnostyczny ID. Oparty o platformę internetową, a przez to nisko kosztowy i zawsze aktualny system diagnostyki samochodowej dostępny dla serwisów samochodowych. TRW prezentowało będzie także zintegrowany pakiet szkoleń technicznych pod hasłem „Exponentia”.


Także sektor wyposażenia warsztatowego na tegorocznych targach będzie posiadał silną reprezentację. Dostawcy sprzętu serwisowego na ponad 1000 metrów kwadratowych ekspozycji zaprezentują przekrojową ofertę urządzeń, narzędzi i chemii warsztatowej. Firmy te także poprowadzą szkolenia dla mechaników z zakresu diagnostyki i obsługi układów elektronicznych silnika, klimatyzacji, systemów wspomagania układu hamowania i kontroli trakcji i napędu samochodów. Firma Italcom zaprezentuje najnowszy bezprzewodowy tester diagnostyczny ST 8000. Tester zawiera procedury testowe wszystkich systemów elektronicznych pojazdu z zachowaniem większości protokołów transmisji danych. Urządzenie wykorzystuje technologię BlueTooth do komunikacji bezprzewodowej z nadajnikiem podłączonym do złącza diagnostycznego pojazdu.


Trzecią kategorią szkoleń będą, szkolenia dotyczące doradztwa biznesowego, przepisów prawnych, finansowania inwestycji, zarządzania, obsługi klienta, funduszy unijnych i oprogramowania komputerowego.
Targi tradycyjnie będą także okazją do spotkania i spędzenia czasu w Katowicach w mniej oficjalnych okolicznościach. Sobotni wieczór to wielki piknik dla wszystkich gości targów. Piknik uświetniony występami artystycznymi i konkursami. Gwiazdą tegorocznej wieczornej imprezy będzie zespół „Perfect”.
Ważnym aspektem całego przedsięwzięcia dla nas jest fakt, że organizatorami imprezy jest nie tylko firma Moto-Profil i Stowarzyszenie Niezależnych Warsztatów Samochodowych. Aktywnie w organizacji targów uczestniczą partnerzy handlowi firmy Moto-Profil – sklepy i hurtownie motoryzacyjne w całej Polsce.


Wszelkich informacji związanych z udziałem w targach udzielają:

Moto-Profil
Ul. Asnyka 32, 40-696 Katowice
telefon: (032) 257 68 77 lub (032) 252 50 02
Stowarzyszenie Niezależnych Warsztatów Samochodowych
ul. Asnyka 32, 40-696 Katowice
tel. (032) 252 50 28

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!