Wielka wpadka – VW Sharan

, 28 kwietnia 2006, 0:00

Kulczyk Tradex Sp. z o. o. poinformował, że w wyniku niewłaściwego montażu elementu koła zamachowego w jego wnętrzu, po długim czasie eksploatacji i braku reakcji kierowcy na występowanie nietypowego hałasu w obszarze komory silnika w okolicach sprzęgła/skrzyni biegów, może dojść do awarii tego elementu. W szczególnie niekorzystnych okolicznościach – do ocierania uszkodzonego koła o obudowę skrzyni biegów, co może doprowadzić do lokalnego wzrostu temperatury i możliwości powstania płomienia w okolicach sprzęgła.
Wada dotyczy samochodów Volkswagen Sharan wyprodukowanych w Niemczech wyposażonych w silniki 1.9l, 96 kW TDI z rocznika modelowego 2003/04 (kod silnika ASZ).

Kulczyk Tradex Sp. z o. o. powiadomi wszystkich dealerów samochodów marki Volkswagen o rozpoczęciu bezterminowej akcji serwisowej. Wszyscy klienci, którzy zakupili samochody objęte kampanią, zostaną powiadomieni o konieczności sprawdzenia samochodu w warsztacie Partnera Serwisowego Volkswagen.
W przypadku wykrycia wady zostanie wykonana bezpłatna wymiana dwumasowego koła zamachowego.


Kampanią serwisową na rynku polskim objętych jest 107 samochodów VW Sharan.


Źródło: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 17 marca 2009, 0:00 0 0

ja mam szarana z 2004 roku czy to tez dotyczy mjego auta jezeli to co mam zrobic.dziekuje

Odpowiedz