NGK: Nowe świece zapłonowe na rynek wtórny

, 12 kwietnia 2006, 0:00

NGK Spark Plug Europe wzbogaciło swoją ofertę o dwie nowe świece zapłonowe z podwójną elektrodą platynową jakości oryginalnego wyposażenia – PZFR6J-11 oraz PFR6U-11G.
Świecę zapłonową PZFR6J-11 stosuję się w Volkswagenach oraz Audi w 6,0-litrowych dwunastocylindrowych silnikach z mocą 309 oraz 331 kW. Silniki te można znaleźć w Audi A8 oraz w Volkswagenie Phaeton. Poza tym znajduje ona zastosowanie w Touaregu (6,0 l., 316 kW), jak również w 1,6-litrowych wersjach Golfa IV i VW Bora (oba 77 kW). Świeca zapłonowa PFR6U-11G jest zalecana w 3,0-litrowych silnikach Audi A4 (163 kW).
]1P[
Cechą charakterystyczną obu świec zapłonowych z podwójną elektrodą platynową jest pokrycie przy pomocy kosztownej metody laserowego spawania zarówno jej elektrody środkowej jak i elektrody masy metalem szlachetnym – platyną. Oporność tego metalu na erozję umożliwia długą ich żywotność, a zastosowanie elektrod o bardzo małych średnicach redukuje zapotrzebowanie na napięcie zapłonowe oraz gwarantuje lepszy kontakt iskry z mieszanką, a tym samym jej optymalne spalanie.
W silnikach, w których stosowane są te świece, cewka zapłonowa oraz końcówka przewodów świec zapłonowych tworzą jedną całość, dlatego też na izolatorze ceramicznym nie ma rowków, co znacznie ułatwia montaż i demontaż.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!