Nawigacyjna drużyna Blaupunkta – nowa seria produktów

, 15 marca 2006, 0:00

Amsterdam, Lucca i Rzym to trzy europejskie atrakcje turystyczne, które użyczyły nazw kolejnym produktom firmy Blaupunkt. Wraz z modelem TravelPilot EX-V tworzą one nową serię urządzeń nawigacyjnych dostępnych od marca 2006 roku na rynku polskim.


TravelPilot Lucca


Kierowcy, dla których ważne jest korzystanie z zalet nawigacji mobilnej, z pewnością docenią nowy TravelPilot Lucca, pierwsze przenośne urządzenie nawigacyjne firmy Blaupunkt. Produkt ten można szybko zainstalować umieszczając go na specjalnym uchwycie i podłączając do radioodtwarzacza przy pomocy przewodu Smart Cable.
TravelPilot Lucca ma wbudowany odbiornik GPS umożliwiający bardzo precyzyjną nawigację. Nie jest konieczne podłączenie urządzenia do sygnału prędkościomierza. Dane nawigacyjne są skonfigurowane i zapisane we wbudowanej pamięci flash o pojemności 512 MB RAM. Oznacza to, że z systemu można korzystać od razu, bez konieczności wprowadzania ustawień czy programowania urządzenia.
 ]1[
Nowy system nawigacyjny jest wyposażony w logiczne menu, może być obsługiwany intuicyjnie dzięki ekranowi dotykowemu Touchscreen. Używane w danej chwili pola obsługowe są widoczne na kolorowym wyświetlaczu 3,5 cala w formie przycisków reagujących na szybkie, krótkie przyciśnięcie palcem. Obsługa systemu jest łatwa, widoki map przejrzyste, a wskazania dotyczące kierunku jazdy bardzo dokładne.


Na rynku dostępny jest również model TravelPilot Lucca MP35, który oprócz precyzyjnej i dynamicznej nawigacji, umożliwia odtwarzanie plików muzycznych MP3/WMA oraz wyświetlanie plików graficznych JPG. Jest to możliwe dzięki karcie SD (Secure Digital).TravelPilot Rome NAV 55

TravelPilot Rome NAV 55 to systemem nawigacyjny montowany w standardowej wnęce DIN. Ciekawy wygląd płyty czołowej z dużym szklanym frontem, chromowane pokrętła z niebieskim wypełnieniem symbolizującym znak graficzny Blaupunkta i przyciski programujące Softkeys sprawiają, że urządzenie jest bardzo eleganckie.
 ]2[
Pojemna (64 MB) pamięć gwarantuje szybkie obliczanie i zapisywanie długich tras i szerokich korytarzy. Zjechanie z uprzednio wytyczonej trasy lub pojawienie się nagłej konieczności ominięcia jakiegoś odcinka drogi nie wymagają od systemu ponownego obliczenia trasy na nowo. Nowością w tej klasie urządzeń jest także możliwość zdefiniowanych specjalnych trybów prezentowania map na kolorowym wyświetlaczu TFT. Widoki mapy przedstawiają dokładną siatkę dróg, a okolice ciekawych miejsc i skrzyżowań są powiększone. Funkcja ta jest bardzo przydatna szczególnie w przypadku zbliżania się do skomplikowanych węzłów komunikacyjnych, z wieloma krzyżującymi się drogami. Na wyświetlaczu pokazane są ponadto informacje dodatkowe, takie jak godzina dotarcia do wybranego punktu i odległość, która pozostała do przejechania. System ma dodatkowo możliwość automatycznej analizy sytuacji na drogach na podstawie danych TMC emitowanych przez rozgłośnie radiowe, przy czym urządzenie odbiera komunikaty TMC nawet wtedy, gdy funkcja nawigacji nie jest aktywna.


Radioodtwarzacz Rome wyposażony jest w tuner DigiCeiver, który dokonuje cyfrowej obróbki sygnału i umożliwia dynamiczną zmianę szerokości pasma. Optymalizuje to selekcję stacji radiowych w przypadku dużego zagęszczenia nadajników. Urządzenie pozwala na słuchanie płyt CD, CD-R/RW, także z nagranymi plikami w formacie MP3. Muzyki można słuchać w trakcie aktywnej funkcji nawigacji.TravelPilot Amsterdam NAV 35


TravelPilot Amsterdam NAV 35 to kolejne urządzenie radionawigacyjne firmy Blaupunkt, które zasługuje na uwagę ze względu na oferowane funkcje oraz przystępną cenę.


Prowadzenie odbywa się przy pomocy wskazówek głosowych i optycznych w postaci strzałek. TravelPilot Amsterdam NAV 35 umożliwia wybór opcji trasy – krótkiej, szybkiej lub optymalnej, która stanowi połączenie najkrótszej i najszybszej drogi. Użytkownik ma również możliwość dopasowania parametrów trasy do swoich indywidualnych potrzeb. Kanał TMC dostarcza aktualnych informacji drogowych, które są na bieżąco uwzględniane w obliczeniach trasy przejazdu.


Przejrzyste rozmieszczenie przycisków oraz ich ciekawe podświetlenie, zgrabnie wkomponowane w pokrętła niebieskie kropki, czytelny wyświetlacz i srebrne akcenty sprawiają, że TravelPilot Amsterdam NAV 35 to propozycja dla użytkowników ceniących nowoczesną i elegancką stylistykę urządzeń elektronicznych.
 ]3[
Zastosowany w radioodtwarzaczu tuner DigiCeiver dokonuje cyfrowej obróbki sygnału i umożliwia dynamiczną zmianę szerokości pasma, co optymalizuje selekcję stacji radiowych w przypadku dużego zagęszczenia nadajników. Dzięki funkcji korytarza, podczas aktywnej nawigacji można słuchać płyt CD, CD-R/RW. Urządzenie jest przystosowane również do odczytu plików nagranych w formacie MP3.TravelPilot EX-V

Nowy system nawigacyjny DVD TravelPilot EX-V to już piąta generacja systemów nawigacyjnych wyposażonych w menu ekranowe. Wbudowany odbiornik GPS, połączenie impulsów prędkości i żyroskop umożliwiają dokładne wskazówki nawet w miejscach, gdzie nie dociera sygnał GPS, np. w lasach czy tunelach. Zaawansowany technologicznie procesor znacznie przyspiesza obliczanie tras przejazdu. System TravelPilot EX-V daje także możliwość dynamicznej nawigacji.
 ]4[
Interfejs obsługowy TravelPilota EX-V został ponownie ulepszony, a intuicyjne menu i przejrzyste symbole graficzne ułatwiają obsługę urządzenia. Przy wyborze punktu docelowego można skorzystać z nowych możliwości, które znacznie przyspieszają i ułatwiają procedurę nawigacji. System rozpoznaje np. pomyłki przy wpisywaniu danych i proponuje inne, podobnie brzmiące nazwy, kierowca może uzyskać potrzebne do podróży informacje wprowadzając kod pocztowy, nazwę ulicy lub ich kombinację. Kolejna funkcja to Demo-Route, która pozwala na wyświetlenie dowolnej drogi między dwoma punktami niezależnie od aktualnej pozycji pojazdu.


Nowe urządzenia nawigacyjne Blaupunkta są dostępne w specjalistycznych sklepach ze sprzętem car audio. System TravelPilot Lucca sprzedawany jest z cyfrową mapą Polski, Czech, Słowacji i Węgier zapisaną na Cd lub karcie SD, a w zestawach TravelPilot Rome NAV 55 i TravelPilot Amsterdam NAV 35 znajduje się mapa Polski i Czech (płyta CD). Jeżeli chodzi o Polskę, mapa obejmuje zasięgiem wszystkie polskie miejscowości wraz z drogami dojazdowymi. Systemy zawierają ponadto szczegółowe plany miast. W przypadku urządzenia Lucca jest ich ponad 50, zaś w przypadku Rome i Amsterdam zdygitalizowanych jest 40 miast. Znajdująca się w wyposażeniu standardowym nawigacyjna płyta DVD TravelPilota EX-V zawiera informacje o drogach w 26 krajach Europy. Mapa Polski obejmuje swoim zasięgiem wszystkie polskie miejscowości wraz z drogami dojazdowymi oraz plany 40 miast.


Na wszystkich mapach zapisanych jest także ponad 600 tys. specjalnych punktów docelowych, czyli obiektów, którymi zwykle zainteresowani są turyści. Należą do nich hotele, restauracje, punkty postojowe na autostradach, stacje paliw, parkingi, dworce kolejowe, lotniska, szpitale oraz obiekty sportowe i zabytki.
Sugerowane ceny detaliczne brutto (stan – marzec 2006):
System TravelPilot Lucca – 1 899 PLN
System TravelPilot Lucca MP3 – 2 099 PLN
Urządzenie TravelPilot Rome NAV 55E – 3 499 PLN
Urządzenie TravelPilot Amsterdam NAV 35E – 2 999 PLN
TravelPilot EX-V z monitorem tytanowym – 7 499 PLN
TravelPilot EX-V z monitorem czarnym – 7 499 PLN
TravelPilot EX-V bez monitora – 4 399 PLN

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!