Hella przejmuje firmę Aglaia GmbH, Berlin

, 15 marca 2006, 0:00

1 marca 2006 dostawca motoryzacyjny Hella KGaA Hueck & Co., Lippstadt, przejął 100 procent udziałów w firmie  Aglaia GmbH, Berlin.
Przedsiębiorstwo to konstruuje systemy oparte na czujnikach wizualnych (optycznych) dla przemysłu motoryzacyjnego i zatrudnia 30 pracowników. Jego obroty wynoszą ok. 2,5 mln euro. Ustalono, że szczegóły transakcji pozostaną tajemnicą. Siedziba pozostanie w Berlinie, ma zostać rozbudowana i przekształcona w centrum kompetencyjne ds. obróbki obrazu dla potrzeb działu elektroniki Helli.

Przejęcie tego przedsiębiorstwa oznacza poszerzenie wiedzy i kompetencji wyspecjalizowanej w dziedzinie oświetlenia i elektroniki Helli na innowacyjnym polu systemów wspomagania kierowcy bazujących na kamerach. Zaliczają się do nich aktywne systemy widzenia nocnego składające się z kamery i ekranu, gdzie wykorzystywane jest promieniowanie podczerwieni reflektora, a także systemy rozpoznawania znaków drogowych, obiektów na drodze i pasów na nawierzchni.
Ponadto Hella wkrótce wprowadza do produkcji seryjnej kamerę cofania.


Ponadto Hella stara się stworzyć użyteczne dla klientów systemy powstałe przez połączenie w jedną sieć różnych systemów wsparcia kierowcy i łączenie niezbędnej sensoryki.
Stały rozwój systemów wspomagania kierowcy wpisuje się w europejski program eSafety (European Union eSafety action program) dążący do podniesienia bezpieczeństwa na drogach Unii Europejskiej, zakładający zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych o połowę do roku 2010. Poważnym wkładem będą tu badania Helli nad systemami wsparcia kierowcy kontrolującymi otoczenie pojazdu. Według analizy Federalnego Ministerstwa Ruchu Drogowego systemy takie mogą mieć pozytywny wpływ na ponad 50 proc. wypadków.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!