Warto zaufać marce z wieloletnią tradycją (przygotowała firma ZF Trading GmbH Sp. z o.o.)

, 8 marca 2006, 0:00

W zalewie części samochodowych, najróżniejszych producentów, nabywca staje przed dylematem, które kupić. Najlepiej wybierać rozważnie.

Naturalnie szukamy najtańszych ofert. Ale czy faktycznie to się opłaca?
Wymiana tej czy innej części w samochodzie najczęściej wiąże się z demontażem wielu sąsiadujących z nią zespołów, co powoduje, że koszty robocizny nierzadko są wielokrotnie większe niż wartość wymienianego elementu. Oprócz tego decydując się na części najtańsze, godzimy się na to, iż ich jakość odpowiada cenie, a więc mogą się okazać niezbyt trwałe i możliwe, że w niedługim czasie będziemy je wymieniali raz jeszcze.


Najlepsza oferta
Wytwórcy elementów oryginalnych, dostarczanych zarówno na pierwszy montaż, jak i na rynek części zamiennych, są zgodni , co do tego, że to ich oferta jest najlepsza. Wskazują przy tym, że zgodnie z GVO, właściciel pojazdu decydując się na części takich producentów może o ich zamontowanie prosić zarówno serwis autoryzowany przez producenta pojazdu, jak i wolny warsztat. W pierwszym przypadku oszczędzi nieco na kosztach części, w drugim zaś dostanie je w dobrej cenie, a przy tym mniej zapłaci za robociznę, czego dobrym przykładem są amortyzatory i sprzęgła marki SACHS.


]1[
Rys. Montując części zamienne renomowanych producentów zyskujemy gwarancję najwyższej jakości, trwałości i bezpieczeństwa.


Korzystają użytkownicy samochodów
Zyskują na tym użytkownicy samochodów, bowiem części te odpowiadają najwyższym światowym standardom, dzięki czemu, pozwalają na wykorzystanie wszystkich możliwości pojazdu, gwarantując jednocześnie właściwe działanie systemów mających wpływ na bezpieczeństwo. Nie byłoby tak bez ścisłej współpracy z wytwórcami samochodów, wciąż prowadzonych prac badawczych i konstrukcyjnych oraz bezustannego unowocześniania technologii produkcji co, nawiasem mówiąc, dużo kosztuje.


Za to ręczy marka SACHS
Sprzęgła i amortyzatory, bez względu na odbiorcę, mają zawsze tę samą jakość i te same, ściśle określone, właściwe parametry. Ta druga cecha jest szczególnie istotna w przypadku amortyzatorów. By należycie spełniały swoje zadanie, gwarantując bezpieczeństwo, komfort jazdy i pełną skuteczność działania układów ABS, ASR (kontroli trakcji) czy ESP (stabilizacji toru jazdy) muszą mieć odpowiednią charakterystykę tłumienia. Dokładnie taką, jaką przewidzieli konstruktorzy samochodu.

]2[
Rys. Amortyzator do Opla Astry III, dostarczany na pierwszy montaż, należy do najnowocześniejszych na świecie.


Jakie części wybrać
Jeżeli poszukujemy części do kilkunastoletniego pojazdu, który nie jest wyposażony w skomplikowane układy elektroniczne, a przy tym, co bardzo ważne, przejeżdżamy rocznie maksymalnie kilka tysięcy kilometrów, możemy wybierać tańsze elementy – jednakże pod warunkiem, że nie mają wpływu na bezpieczeństwo jazdy.
Gdy natomiast potrzebne nam są elementy do samochodów dynamicznych, wyposażonych w ABS i inne układy elektroniczne, wykorzystywanych do pracy i pokonujących rocznie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, to należy wybierać wyłącznie części wytwarzane przez renomowanych producentów.


Renoma najlepszą gwarancją
To właśnie renoma producenta jest jedyną, realną gwarancją odpowiedniej jakości i trwałości części. Cieszą się nią przede wszystkim dostawcy elementów na pierwszy montaż, bo to właśnie im zaufali producenci samochodów. Takiej gwarancji nie mogą udzielić firmy produkujące małe serie i pracujące wyłącznie na potrzeby rynku wtórnego.


Zyska warsztat, zyska klient
Duży renomowany producent, w przeciwieństwie do małych firm, zawsze też udziela wsparcia warsztatom., które montują jego wyroby. Dysponuje bowiem, z racji stałej współpracy z przemysłem samochodowym, wszelkimi informacjami technicznym, bez których nie sposób przeprowadzić prawidłowo niektórych napraw. Wszystko to sprawia, że klienci warsztatów montujących elementy renomowanych wytwórców mają gwarancję, iż do ich samochodów trafią części właściwe, trwałe, bezpieczne i o najwyższej jakości, a naprawa zostanie wykonana fachowo.


]3[
Rys. Warsztaty montujące części marki SACHS otrzymują, na bieżąco, wskazówki techniczne i montażowe, bez których nie sposób prawidłowo przeprowadzić niektórych napraw.

Zatem kupując części zamienne nie należy kierować się tylko ich ceną, bo często znacznie więcej można stracić niż zyskać. Jedynie zastosowanie markowego produktu daje gwarancję długiej, bezawaryjnej eksploatacji.


ZF Trading GmbH Sp. z o.o. Przedstawicielstwo w Polsce
tel. +48 22 656 22 05, fax +48 22 627 01 08
e-mail: w.kmieciak@zf.com.pl
www.zf-trading.com


ZF Trading GmbH to organizacja handlowa koncernu ZF Fridrichshafen. Dystrybutor, na cały świat, części samochodowych renomowanych marek SACHS, LEMFÖRDER i BOGE, produkowanych przez należące go tegoż koncernu fabryki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!