Światła dzienne Helli

, 2 marca 2006, 0:00

Włączone światła – więcej bezpieczeństwa


Specjalne, automatyczne światła dzienne zwiększają bezpieczeństwo na drodze.


Jazda na światłach w ciągu dnia staje się coraz popularniejsza w Europie. Jesienią również Austria dołączy do grona państw, w których jazda na światłach w ciągu dnia jest obowiązkowa. Każdy kierowca wybierający się za granicę powinien wiedzieć jaki jest status prawny w innych krajach. Uniknie wtedy ryzyka ukarania go mandatem.
Specjalne, automatyczne światła dzienne Helli zapobiegają przypadkowemu zapomnieniu ich włączenia.


]1[
Światła dzienne wyglądem przypominają niewielkie, dodatkowe reflektory przeciwmgłowe lecz są specjalnie przygotowane do jazdy w ciągu dnia. Hella ma w swej ofercie kilka modeli takich świateł. Niektóre z nich są przygotowane dla konkretnych samochodów.

]2P[
Wg przepisu ECE-R87, który obowiązuje we wszystkich krajach europejskich* dozwolone jest montowanie specjalnych świateł dziennych bez potrzeby ich współdziałania z tylnymi światłami pozycyjnymi i światłami postojowymi.
Światła dzienne Helli zużywają tylko 8 – 16 Watt, co nie wpływa w sposób istotny na konsumpcję paliwa.

Natomiast liczne badania statystyczne wykazują, że jazda z włączonymi światłami w ciągu dnia wpływa na poprawę bezpieczeństwa na drogach.

* wg polskich przepisów (wg Dz. U. Nr 32 z 26.02.2003): „Światło jazdy dziennej: połączenie elektryczne powinno być takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne światła pozycyjne”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!