Nowoczesne systemy bezpieczeństwa potrzebują nowoczesnych płynów hamulcowych

, 22 lutego 2006, 0:00

Z płynem hamulcowym ATE SL.6 – optymalna reakcja ESP
Elektroniczne systemy takie jak elektroniczny program stabilizacji ( ESP) pomagają chronić życie. W krytycznych sytuacjach ESP wyhamowuje poszczególne koła, aby w ten sposób ustabilizować pojazd.
Optymalną zdolność reakcji ESP zapewnia nowoczesny, niskowiskozyjny oryginalny ATE SL 6 płyn hamulcowy, znajdujący się w ofercie Continental Teves – specjalisty od układów hamulcowych.
]1P[
Płyn hamulcowy przenosi ciśnienie biorące swój początek w pedale hamulca do hamulców właściwych. W nowoczesnych pojazdach, wyposażonych w ABS, ESP i ASR (system antypoślizgowy przy ruszaniu) płyn hamulcowy nabiera znacznie większego znaczenia niż kiedykolwiek: agregaty hydrauliczne tych systemów bezpieczeństwa posiadają olbrzymią ilość drobnych kanalików i otworów, których średnica często cieńsza jest od średnicy ludzkiego włosa.
Z tego powodu jest ważne, aby stosować w nich wysokiej jakości niskowiskozyjny płyn hamulcowy taki jak oryginalny ATE SL.6 . W wyniku stosowania dotychczasowo znanych i używanych „gęstszych” płynów hamulcowych, czas reakcji w sytuacjach krytycznych może być znacznie dłuższy niż z oryginalnym ATE SL.6.
Nowy płyn hamulcowy ATE spełnia i przewyższa normy międzynarodowo uznanych standardów jakościowych DOT 4 i normy ISO 4925 klasa 6. Większość europejskich producentów samochodów już w tej chwili seryjnie stosują płyny niskowiskozyjne wg. norm DOT 4 i normy ISO 4925 klasa 6.

Zalety oryginalnego ATE SL.6:
Wykazuje szczególną niskowiskozyjność – jest więc szczególnie rzadki
Umożliwia najszybszą reakcje elektronicznego programu stabilizacji pojazdu ESP
Ulepsza bezpieczeństwo jazdy dzięki optymalnej reakcji ESP.


Dane techniczne:
Oryginalny płyn hamulcowy DOT 4 ATE SL.6 spełnia i przewyższa:
FMVSS 116, DOT 4, DOT 3
SAE J 1703
ISO 4925, klasa 6
Punkt wrzenia: min. 265 stopni C
Punkt wrzenia mokrego: min. 175 stopni C
Okres wymiany: do 2 lat


Płyny hamulcowe- ich niezawodna kontrola, odpowietrzanie i wymiana z ATE
]2L[
Uwaga: gorący temat – płyny hamulcowe wraz z upływem czasu zwiększają zawartość wody, co prowadzi do spadku ich temperatury wrzenia. A to grozi powstawaniem bąbli oparów w systemie w efekcie czego układ hamulcowy może nas zawieść.
ATE oferuje szerokie rozwiązanie problemu: wysokiej jakości płyny hamulcowe ATE do samochodów , wiarygodny tester płynu hamulcowego BFT 320 oraz przyrząd do wymiany i odpowietrzania układu hamulcowego FB 30.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!