JV Behr Hella Service

, 15 lutego 2006, 0:00

Poniżej komunikat prasowy dotyczący rozpoczęcie wspólnych działań w zakresie samochodowych systemów termicznych (klimatyzacja i chłodzenie) na rynku wtórnym w Polsce przez firmy Hella i Behr.


Warszawa, luty 2006.
W lutym ubiegłego roku firmy Behr, producent w zakresie klimatyzacji samochodowej i chłodzenia silników oraz Hella, producent w zakresie samochodowych elementów układów oświetleniowych i elektronicznych ogłosiły zamiar utworzenia spółki JV w celu pełnego wykorzystania posiadanych potencjałów i wspólnego wejścia na ogólnoświatowy niezależny rynek części samochodowych w zakresie systemów termicznych (klimatyzacja i chłodzenie silnika).

Wydanie odpowiednich zezwoleń przez Komisję Europejską nastąpiło w listopadzie 2005r. Rozpoczęcie działań handlowych przez nowo powołaną spółkę JV Behr Hella Service stało się faktem.


W celu jak najlepszej, niezawodnej, najbardziej optymalnej obsługi klientów, jak również wychodząc naprzeciw specyficznym wymaganiom polskiego rynku, z dniem 10.02.06 nastąpiło połączenie działań rynkowych w zakresie systemów termicznych (klimatyzacja i chłodzenie silnika) dwóch firm: Hella Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie i Mar-Art Behr Service Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.


Hella Polska reprezentuje na rynku polskim strategię Hella 4+2, obejmującą 4 podstawowe obszary działalności: oświetlenie, elektrotechnika, elektronika oraz systemy termiczne (Behr Hella Service) oraz wspomaganie sprzedaży i serwis techniczny. Zarządza też siecią warsztatową Hella Service Partner. Hella Polska będzie prowadzić sprzedaż z magazynu w Warszawie produktów z zakresu: oświetlenie, elektrotechnika i elektronika – z wyłączeniem systemów termicznych.


Mar-Art Behr Service Sp. z o.o. odpowiada za szeroko rozumiane zarządzaniem produktem, akwizycję i dystrybucję towaru w zakresie systemów termicznych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!