Fota i Kager na Ukrainie

, 8 lutego 2006, 0:00

Ponad 170 tys. samochodowych części zamiennych z pełnej oferty Foty S.A. można od stycznia 2006 kupić także na Ukrainie. 30 stycznia rozpoczęła działalność ukraińska spółka firmy.
Fota Ukraina to już trzecia zagraniczna spółka Foty. Podobnie jak poprzednie – Fota Węgry i Fota Czechy – powstała w ramach projektu Fota International. Zakłada on wejście Foty na europejski rynek części zamiennych i wprowadzenie na ten rynek należącej do Foty marki Kager.
Firma Fota Ukraina ta została założona wspólnie z wieloletnim ukraińskim partnerem handlowym Foty. Fota ma w tej spółce udział większościowy.

Magazyn firmy przy ul. Szahtiorskiej 5 w Kijowie ma powierzchnię 2 500 m2. Wkrótce w największych miastach Ukrainy powstaną regionalne oddziały spółki. Do współtworzenia nowych oddziałów będą zapraszani lokalni liderzy lokalnego rynku. Klientami strategicznymi Foty Ukraina są warsztaty samochodowe. Silnym atutem firmy Fota jest sprawny system logistyczny.
Zamówienia od klientów z Kijowa realizowane są przez oddział na bieżąco, dostawy odbywają się tego samego dnia. Zamówienia spoza Kijowa złożone do godziny siedemnastej realizowane są do dziesiątej następnego dnia. Po zbudowaniu sieci oddziałów regionalnych współpracujące z nimi warsztaty będą otrzymywały towar w ciągu godziny od złożenia zamówienia.


W połowie roku Fota zacznie wdrażać na Ukrainie program warsztatowy Leader Service. Zrzeszone w tej sieci niezależne serwisy samochodowe będą mogły korzystać z atrakcyjnych warunków zakupu urządzeń warsztatowych oraz łatwego dostępu do informacji technicznych i szkoleń.
Wiele nadziei zarząd Fota Ukraina pokłada w częściach oferowanych pod marką Kager. Załogę firmy Fota Ukraina stanowi obecnie 20 osób.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!