Ostra jazda na oponach Dunlop

, 1 lutego 2006, 0:00

Sportowe osiągi, duża szybkość i wytrzymałość, pełna kontrola nad motocyklem oraz bezpieczeństwo także na mokrej nawierzchni – wszystkie te cechy łączą w sobie najnowsze opony marki Dunlop Sportmax D270 i Sportmax Mutant.

Sportmax D270
To opona przeznaczona dla wielbicieli nowych klas motocykli – Sports Roadster i Multistrada. Zbudowana na bazie opony Sportmax D208 zapewnia sportowe osiągi. Jej konstrukcja oraz nowatorska mieszanka składników sprawiają, że wytrzymałość opony jest zbliżona do klasy sport touring.
Opona ta będzie montowana seryjnie w nowym modelu Yamacha MT03.


Dunlop Sportmax Mutant
Jest oponą przeznaczoną do motocykli z segmentu Supermoto. Konstruktorzy tej opony skupili się przede wszystkim na dużej wytrzymałości i miękkości niezbędnej w lekkich motocyklach Supermoto takich, jak KTM 640 LC4 lub Yamacha XT660X. Precyzyjnie wyliczona szerokość przedniej opony Sportmax Mutant zapewnia kontrolę i sterowność, a tylnej – łagodne wchodzenie w zakręty. Opona dobrze trzyma się zarówno suchej, jak i mokrej nawierzchni oraz jest bardzo wytrzymała.


„Nowe opony do motocykli marki Dunlop nie tylko zwiększają bezpieczeństwo kierowców umożliwiając im szybką, dynamiczną jazdę także na mokrej nawierzchni. Przyciągają również uwagę ciekawą rzeźbą bieżnika. Sportmax D270 wygląda bardzo agresywnie dzięki dużym blokom i wygiętym liniom bieżnika. Z kolei wzór bieżnika i odpowiednio dobrany skład mieszanki opony Sportmax Mutant to twórcze rozwinięcie kultowej opony używanej w wyścigach Grand Prix typu „wet”, która gwarantuje dobre osiągi na mokrej i suchej nawierzchni. Oponę można z powodzeniem zastosować do wyścigów super moto” – powiedział Adam Baranowski, Menedżer ds. opon motocyklowych w Goodyear Dunlop Tires Polska.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!