Shell V-Power Diesel paliwem dla Audi R10

, 21 grudnia 2005, 0:00

Shell nawiązał strategiczną współpracę z Audi Sport. Jej celem jest przygotowanie pierwszego na świecie samochodu z silnikiem diesla, który ma szansę wygrać słynny 24-godzinny Le Mans.

Już w czerwcu 2006 roku odbędzie się pierwszy wyścig, w którym technologia paliwa Shell V-Power Diesel zostanie poddana najwyższej próbie.
W przyszłym roku Audi R10 z silnikiem wysokoprężnym zasilane paliwem Shell V-Power Diesel stanie do walki z najszybszymi samochodami benzynowymi w wyścigu uznawanym za jeden z najtrudniejszych w świecie. Rozpoczęciu współpracy towarzyszyła oficjalna prezentacja na ulicach Paryża.


Po przeprowadzeniu wielu testów, Audi R10 zasilane paliwem Shell V-Power Diesel po raz pierwszy wystartuje na torze Sebring na Florydzie w Marcu 2006 – ostatniej próbie przed 24-godzinnym Le Mans, który odbędzie się 17 czerwca 2006.


Bruce Rosengarten, wiceprezes Shell ds. Sprzedaży Detalicznej, komentując wspólne przedsięwzięcie: „Z entuzjazmem rozpoczynamy współpracę z Audi nad opracowaniem oleju napędowego zdolnego zapewnić zwycięstwo w tak ważnym wyścigu. Paliwo Shell V-Power Diesel jest już stosowane przez tysiące kierowców i jesteśmy przekonani, że wkrótce jeszcze większa ich liczba będzie mogła korzystać z tej samej technologii, która zasili wyczynowe Audi R10”.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!