Elastyczny łącznik Gates – dostępne teraz na rynku wtórnym

, 30 listopada 2005, 0:00

Dzięki zastosowaniu nowych technologii i materiałów firma Gates nieustannie rozwija ofertę produktów przenoszenia napędu. Bliska współpraca z koncernem Volswagen, pozwoliła firmie Gates na opracowanie elastycznego łącznika zastosowanego w 5 cylindrowym silniku VW. Aby umożliwić szerszy dostęp do technologii stosowanej na pierwszym montażu (OE), firma Gates wprowadza elastyczne łączniki EuroGrip także do oferty kierowanej na rynek wtórny.

Elastyczne łączniki EuroGrip stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla nowoczesnych silników, przy projektowaniu których zwracano szczególną uwagę na redukcję spalania paliwa, emisji spalin oraz wielkości zespołu napędowego. Na podstawie wieloletnich badań opracowano elastyczną tuleję, która przenosi moment obrotowy wykorzystywany do napędzania urządzeń pomocniczych w silniku (tj. alternatora, pompy wspomagania kierownicy i sprężarki klimatyzacji) oraz tłumi wibracje pomiędzy dwoma połączonymi wałkami. Elastyczne sprzęgła EuroGrip są zalecane tam gdzie istnieje konieczność wyeliminowania sił, powstających przy zastosowaniu sztywnego sprzężenia pomiędzy dwoma pracującymi wałkami.
]1[
Badania nad rozwojem elastycznego łącznika EuroGrip trwały ponad 1,5 roku. Ich wyniki potwierdziły, że jest to bardzo dobre rozwiązanie na kompensację nie współpłaszczyznowości i przesunięć osiowych w silnikach. Wysoka trwałość łączników EuroGrip była podstawowym kryterium przy dalszym zastosowaniu w 5 cylindrowym silniku Volkswagena. Z uwagi na znaczny wpływ na redukcję hałasu i wibracji, producent zdecydował się na zastosowanie EuroGrip także w silniku V10. W każdym silniku stosowane są po dwa łączniki: jedno napędza alternator, drugie sprężarkę klimatyzacji.


Aktualnie, firma Gates wprowadza łączniki do oferty na rynek wtórny. Elastyczne tuleje EG1 znajdują zastosowanie w:Łącznik


Marka


Model


KW


Typ silnika


Rocznik


EG1

VOLKSWAGEN


Multivan 2.5 TDi


96/120/128


AXD/AXE/BLJ


03/03-


 


VOLKSWAGEN


Phaeton 4.9 TDi


230


AJS


11/02-

 


VOLKSWAGEN


Touareg 2.5 TDi


120/128


BAC/BLK


02/03-


 


VOLKSWAGEN


Transporter 2.5 TDi


96/128


AXD/AXE


05/03-


 


VOLKSWAGEN


Transporter Shuttle/Eurovan 2.5 TDi


96/120/128


AXD/AXE/BLJ


05/03-

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!