CD z programem Auto-Elements trafia do serwisów

, 23 listopada 2005, 0:00

Do kilkuset wyselekcjonowanych serwisów blacharsko-lakierniczych w kraju trafiły płyty CD z najnowszą, testową wersją (J) programu cennikowego element firmy Auto-Elements, przygotowanego we współpracy z holenderskimi specjalistami baz danych. Program zawiera zaawansowane bazy danych na rynku polskim, pozwalające wybierać i zamawiać wszelkie kategorie jakości części karoserii do 15 marek aut – 70 tysięcy referencji, od oryginałów serwisowych, przez części porównywalnej jakości, po zamienniki – przy pomocy numerów OE.
Program element firmy Auto-Elements jest odpowiedzią na zmiany jakie zachodzą na rynku napraw blacharsko-lakierniczych w wyniku liberalizacji rynku, a w szczególności wejścia w życie od 1 listopada 2004 przepisów GVO. Przepisy te zezwalają na stosowanie w autoryzowanych stacjach obsługi do napraw pozagwarancyjnych także części zamiennych innych niż oryginalne serwisowe, a firmy ubezpieczeniowe w Polsce od 1 sierpnia 2005 idą jeszcze dalej – nakłaniając, by do finansowanych przez nie napraw części alternatywne były stosowane w pierwszej kolejności.

W tych okolicznościach dla warsztatów, a przede wszystkim serwisów autoryzowanych, wyjątkowego znaczenia nabrał szybki i szeroki dostęp do informacji technicznej o różnych kategoriach jakości części (w tym możliwość doboru przy pomocy numerów OE) oraz dostęp do informacji ekonomicznej (porównanie zalecanych cen detalicznych oryginałów w ASO z ich faktycznymi cenami hurtowymi oraz z cenami tańszych części alternatywnych).


Program element:
– dla 70 tys. elementów karoserii do 15 marek aut pokazuje na ekranie informacje: cena zakupu w Auto-Elements, termin dostawy, kategoria jakości w rozumieniu GVO,
– w tym 40 tys. oryginalnych części serwisowych z dostawą z Auto-Elements na miejsce,
 – wybór wszystkich kategorii części (oryginały serwisowe, pozostałe oryginały, części porównywalnej jakości i zamienniki) przy pomocy numerów OE,
 – cotygodniowa, internetowa aktualizacja baz danych, w tym zalecanych cen detalicznych oryginałów serwisowych;
– internetowe wysyłanie zamówień do Auto-Elements
– dla warsztatów i serwisów blacharsko-lakierniczych, które współpracują lub zamierzają nawiązać współpracę z Auto-Elements program jest bezpłatny.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!