Koncern Delphi rozbudowuje Centrum Technicznego w Krakowie

, 9 listopada 2005, 0:00

Zarząd Delphi Corporation podjął decyzję o rozbudowie Centrum Technicznego w Krakowie (TCK).
Oznacza to dalszy rozwój krakowskiego ośrodka, a więc sprowadzenie nowych projektów oraz łączne zatrudnienie kolejnych ponad 250 inżynierów.

Otwarte w lipcu 2000 roku Centrum Techniczne Delphi w Krakowie (TCK) zatrudnia obecnie ponad 500 pracowników. Centrum wspiera działania na rzecz klientów światowych Delphi i prowadzi prace konstrukcyjno-badawcze w ścisłej współpracy z innymi ośrodkami badawczo – rozwojowymi firmy w dziedzinie amortyzatorów i systemów kolumn resorujących, oprogramowania dla systemów elektronicznych wykorzystywanych w przemyśle samochodowym, między innymi dla marki Delphi Grundig oraz wiązek elektrycznych, przełączników i pochłaniaczy par paliwa.

Na początku października 2005 Delphi podpisało Umowę Inwestorską z przedstawicielami polskiego rządu, w ramach której po zatrudnieniu do końca 2007 roku w Centrum Technicznym Delphi w Krakowie kolejnych 264 inżynierów firma otrzyma dotacje w wysokości 1 miliona PLN (300 tys. USD lub 250 tys. EURO).

W TCK prowadzone są prace projektowe dla takich odbiorców, jak koncerny BMW, DaimlerChrysler, Ford, General Motors, PSA Peugeot Citroen i Honda. Centrum Techniczne posiada certyfikaty ISO/TS 16949 oraz ISO 14001. W grudniu 2004 roku zostało wyróżnione zostało przez tygodnik „The Warsaw Voice” za największą liczbę miejsc pracy utworzonych w sektorze badań i rozwoju w roku 2004.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!