Nowa montażownica amortyzatorów firmy Magneti Marelli

, 2 listopada 2005, 0:00

Firma Magneti Marelli wprowadza do oferty uniwersalne urządzenie pneumatyczne, służące do demontażu i montażu amortyzatorów z kolumny Mc Pherson. Urządzenie działa wykorzystując sprężone powietrze z kompresora. Na wyposażeniu znajdują się dwie obejmy służące do uchwycenia sprężyny. Dzięki nim demontaż amortyzatora jest szybki i pewny.
Utrzymywanie sprężyny w stanie ściśniętym znacznie skraca czas wymiany. Urządzenie jest szczególnie przydatne do nowych typów amortyzatorów niewspółosiowych i stożkowych.
Dzięki samonastawnej belce, która dostosowuje się do dowolnej niewspółosiowości.
 ]1L[
Urządzenie wyposażone jest w praktyczną i solidną półkę na narzędzia.
Maksymalna siła nacisku przy ciśnieniu 6 atm wynosi 735 kg, a przy ciśnieniu 8 atm – 980kg. Dwie obejmy chwytające sprężynę, znajdujące się na wyposażeniu, umożliwiają ściśnięcie wszystkich sprężyn znajdujących się w handlu. Obejmy posiadają chwyt szybkomocujący, umożliwiający przejście, bez straty czasu, od obejmy dużej do małej. Opcjonalnie dostępny jest także zacisk, który po zainstalowaniu w miejsce obejmy chwytającej sprężynę, umożliwia bezpośrednie zablokowanie rury zewnętrznej amortyzatora.
Dane techniczne
Ciśnienie robocze – atm: Min 6 – Max 10
Wymiary gabarytowe: 140x65x40 cm
Ciężar: 72kg
Siła nacisku – max kg 735 (6 atm)/kg 980 (8 atm)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!