Nowe wycieraczki Bosch Eco

, 2 listopada 2005, 0:00

Obok systemów ABS czy ESP, pasów i poduszek powietrznych ważnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo jazdy są wycieraczki.
Jesienią 2005 firma Bosch wprowadziła na polski rynek nowe wycieraczki Eco. Program został stworzony z myślą o tych klientach, którzy szukają wycieraczek w korzystnej cenie, nie chcąc jednocześnie rezygnować z ich dobrej jakości.


Trwałość wycieraczek to około pół roku eksploatacji. Odpowiada to w przybliżeniu 500 tysięcy cykli wycierania. Po tym czasie sprawność wycieraczek stopniowo się obniża.
Jak wiadomo brudne szyby ograniczają widoczność podczas jazdy, przez co znacząco obniżają bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.


Jesienią Bosch rozszerzył ofertę wycieraczek o nowy program Eco. Zaletą produktów tej linii jest bardzo korzystna relacja ceny do ich jakości. Oznacza to, że klienci poruszający się w niższym segmencie cenowym nie muszą już rezygnować z wysokich walorów użytkowych wycieraczek.
]1L[
Konstrukcja wycieraczki Bosch Eco opiera się na w pełni metalowym, lakierowanym, wzmocnionym nitami ramieniu, które gwarantuje jej właściwe funkcjonowanie. Ramię jest również bardzo odporne na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Duże otwory umieszczone w jego środkowej części zapewniają łatwiejszy przepływ powietrza, dzięki czemu wycieraczki nie odrywają się od szyb w trakcie jazdy z dużą prędkością. Zastosowany w nowej wycieraczce Boscha jeden rodzaj gumy o specjalnie opracowanym przekroju oraz dwie szyny stabilizujące zapewniają wysoką skuteczność oczyszczania szyby.
Wycieraczki Eco pakowane są pojedynczo. Program obejmuje jedynie 6 długości (400mm, 450mm, 475mm, 500mm, 530mm, 550mm). Aby skompletować pełen zestaw wystarczy wybrać odpowiednią długość wycieraczki od strony kierowcy i od strony pasażera.

Oprócz nowo wprowadzonych wycieraczek Eco Bosch posiada w swojej ofercie systemy wycieraczek Twin i Aerotwin. Wycieraczki Twin oparte są na specjalnej konstrukcji, w której zastosowano dwa rodzaje gumy oraz wzmocnione sztyftami metalowe ramię. W wycieraczkach Aerotwin, płaska i sprężysta szyna zastąpiła konstrukcję przegubową. Wszystkie produkty Boscha oferowane są z uniwersalnym adapterem Quick Clip, który umożliwia ich szybki i łatwy montaż.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 8 lutego 2009, 0:00 0 0

Strasznie glosne

Odpowiedz