Firmy Bosal i ZAZ nawiązały współpracę

, 26 października 2005, 0:00

Zaporożski Avtomobilny Zavod (ZAZ) na Ukrainie i Bosal Group (z oddziałem dystrybucyjnym w Polsce w Łodzi) – dostawca tłumików nawiązali współpracę w zakresie produkcji i dostarczania układu wydechowego na pierwszy montaż. Utworzone joint venture będzie dostarczać bezpośrednio na linię produkcyjną ZAZ oraz na rosnący rynek wtórny (Aftermarket) samochodów osobowych i dostawczych na Ukrainie i w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw.


Firma ZAZ w Zaporożu w południowo-wschodniej Ukrainie jest fabryką produkującą samochody na Ukrainie; produkuje model ZAZ Lanos, bardzo popularny na Ukrainie samochód oparty na modelu Daewoo Lanos/Chevrolet Lacetti, oraz własnego projektu modele Tavria i Slavuta. ZAZ produkuje także inne auta Chevroleta oraz montuje różne modele Mercedes-Benz i Opel we własnej montowni w Iliczewsku na południu Ukrainy. Ponadto firma posiada fabrykę silników w Melitopolu, także na południu Ukrainy.


Pierwszym etapem współpracy będzie produkcja kompletnych układów wydechowych w istniejącej fabryce w Zaporożu. Kolejnym krokiem, zaplanowanym na połowę 2006 roku, będzie wzrost produkcji i rozpoczęcie wytwarzania profili i rur stalowych. W celu osiągnięcia tego wzrostu, firmy w ramach nawiązanego joint venture planują wybudować nową fabrykę w pobliżu produkcji samochodów.


Nawiązana współpraca pozwoli w pełni wykorzystać globalną bazę technologiczną Bosal oraz doświadczenie w dostawach na pierwszy montaż, a także potencjał produkcyjny i wydajność fabryk ZAZ oraz dostęp ZAZ do rynku ukraińskiego i Wspólnoty niepodległych Państw. Wspólnie joint venture będzie posiadało możliwości produkcyjne na poziomie około 200.000 systemów rocznie, z czego 50% przeznaczonych będzie na pierwszy montaż fabryczny.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!