Generatory azotu TyreSaver firmy Parker Hannifin Sp. z o.o.

, 19 października 2005, 0:00

Firma Parker Hannifin Sp. z o.o. oferuje generatory azotu TyreSaver do samochodów osobowych w dwóch rozmiarach. Dzięki temu klient może wybrać generator odpowiedni dla jego potrzeb.
Generatory azotu firmy Parker Hannifin działają w oparciu o technologię separacji membranowej przy wykorzystaniu membran kapilarnych. Membrana ta pozwala na separację powietrza na azot oraz strumień powietrza wzbogacony w tlen.
Sprężone powietrze – typowe medium służące do pompowania opon – składa się z tlenu (21%) oraz azotu(78%). Guma, z której wykonana jest opona, zachowuje się jak membrana, przez którą tlen przenika trzy razy szybciej, niż azot.
]1[
Dane przedstawione na wykresie odnoszą się do rozmiaru opony 195/60R15 o pojemności około 39.5 litra, ciśnienie końcowe wynosi 2.4 bar.
Urządzenie specjalnie zaprojektowane w celu pompowania opon samochodów osobowych, dostarczające 2 do 3 Nm3/h azotu o czystości 95% pod ciśnieniem do 10 bar. Automatyczny wyłącznik pneumatyczny zamyka dopływ powietrza, gdy nie ma zapotrzebowania na azot, co zapobiega niepotrzebnemu nadmiernemu zużyciu powietrza sprężonego. Wysokiej jakości układ filtracji powietrza z filtrem wstępnym, dokładnym oraz filtrem z wkładem adsorpcyjnym z węgla aktywowanego chroni membrany przed zanieczyszczeniami zapewniając ich długą żywotność.

Kontakt:
tel: +48 22 573 24 00
warszawa@parker.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!